First slide

Pomoc  zobacz jakie to proste

Moduł URLOPY

Jak zmienić dni wolne w danym roku?


Kalendarz dni wolnych wykorzystywany jest przez aplikację HRnest do automatycznego zliczania dni urlopu przy wystawianiu wniosków urlopowych. Zawiera on zestawienie dni wolnych (np. soboty, niedziele, święta) dla danego pracownika w danym roku. System umożliwia tworzenie wielu typów kalendarzy i przyporządkowywanie ich do określonych pracowników.

Krok 1

Aby zmienić dni wolne w danym roku, wybierz sekcję "Konfiguracja" z menu bocznego, a następnie kafelek "Kalendarz dni wolnych". Po lewej stronie znajduje się zestawienie pracowników wraz z przyporządkowanymi do nich kalendarzami dni wolnych. Lista kalendarzy znajduje się po prawej stronie. W celu zmiany przyporządkowania kalendarza do pracownika, należy wybrać pracownika/pracowników z listy oraz właściwy kalendarz i nacisnąć przycisk "Zapisz".
Krok 2

Po lewej stronie znajduje się zestawienie pracowników wraz z przyporządkowanymi do nich kalendarzami dni wolnych. Lista kalendarzy znajduje się po prawej stronie. W celu zmiany przyporządkowania kalendarza do pracownika, należy wybrać pracownika/pracowników z listy oraz właściwy kalendarz i nacisnąć przycisk "Zapisz".
Krok 3

Szczegóły danego kalendarza i możliwość jego edycji dostępne są po kliknięciu przycisku "Szczegóły" przy nazwie danego kalendarza. Dni wolne oznaczone są kolorem niebieskim. Można je dodawać/usuwać klikając w dany dzień na kalendarzu lub korzystając z dostępnych opcji wylistowanych nad kalendarzem.