First slide

Pomoc  zobacz jakie to proste

Moduł URLOPY

Jak zmienić obieg dokumentów?

W systemie HRnest dostępne są cztery rodzaje obiegu dokumentów - wybierz ten, który najlepiej odpowiada strukturze Twojej firmy.

  • Pracownik -> Przełożony -> Dział kadr - wniosek urlopowy wystawiony przez pracownika trafia do zatwierdzenia przez przełożonego, a następnie jest kierowany do akceptacji przez Dział kadr.
  • Pracownik -> Przełożony -> Dyrektor -> Dział kadr - wniosek urlopowy wystawiony przez pracownika trafia do zatwierdzenia przez przełożonego, następnie musi zostać zatwierdzony przez Dyrektora, aby zostać skierowanym do ostatecznej akceptacji przez Dział kadr.
  • Pracownik -> Przełożony -> Kierownik -> Dyrektor -> Dział kadr - wniosek urlopowy wystawiony przez pracownika trafia do zatwierdzenia przez przełożonego, następnie musi zostać zatwierdzony przez Kierownika, później przez Dyrektora, żeby na końcu trafić do akceptacji przez Dział kadr.
  • Pracownik -> Przełożony - wniosek urlopowy wystawiony przez pracownika trafia do zatwierdzenia przez przełożonego - po zatwierdzeniu lub odrzuceniu kończy swój obieg w systemie. Dział kadr nie akceptuje wniosków, ale ma możliwość ich podglądu.

Krok 1

Aby zmienić typ obiegu, z menu bocznego wybierz pozycję "Konfiguracja", a następnie kliknij w kafelek "Konfiguracja Urlopy".
Krok 2

Wybierz zakładkę "Obieg dokumentu" i kliknij w przycisk "Zmień" przy opcji "Typ obiegu".
Krok 3

Wybierz właściwy obieg dokumentu i kliknij w przycisk "Zapisz".
Krok 4

Jeśli wybrałeś typ obiegu angażujący dyrektora, musisz także wskazać osobę, która pełni jego funkcję.