Close

Jak trafić z informacją do wszystkich pracowników?

Metody informowania pracowników - komunikacja wewnątrz firmy

W dobie Internetu komunikacja w firmie nie wydaje się wielkim problemem – w końcu każda firma korzysta z jakiegoś komunikatora czy wewnętrznego systemu. Jak jednak radzą sobie przedsiębiorstwa, których pracownicy nie mają dostępu do poczty, a nawet komputera? Zdarza się przecież, że osoby zatrudnione w działach produkcyjnych lub w magazynie cały dzień pracy spędzają z dala od sieci. Jak przekazywać ważne informacje, żeby mieć pewność, że do nich dotarły?

SMS

Popularnym rozwiązaniem jest wysyłanie SMSów na prywatne telefony pracowników. Możemy być wtedy prawie pewni, że wiadomość zostanie odczytana – jeśli nie natychmiast, w godzinach pracy, to jeszcze tego samego dnia. Może się oczywiście zdarzyć, że dział HR będzie miał nieaktualny numer telefonu do danego pracownika, ale doświadczenia dużych firm pokazują, że ta metoda sprawdza się w większości przypadków.

Biuletyn

Część firm decyduje się na gazetki – ścienne bądź regularnie ukazujące się biuletyny. Ten sposób, choć wydaje się dość staroświecki, dobrze sprawdzi się do przekazywania dodatkowych informacji z życia firmy. Komunikaty o nagrodach dla pracowników, ważnych rocznicach czy relacje z odbytych uroczystości warto zamieszczać w firmowych miesięcznikach lub kwartalnikach, które pracownicy chętnie przeglądają w wolnej chwili. Jednak na informowanie o sprawach niecierpiących zwłoki trzeba poszukać innego sposobu.

Facebook

Niektóre firmy wykorzystują fakt, że prawie każdy pracownik ma swoje konto na Facebooku. Ważne informacje pojawiają się nie tylko na fanpage’u przedsiębiorstwa, ale też w grupach utworzonych dla danych działów, a czasem są przesyłane wszystkim w prywatnych wiadomościach. Z pewnością to skuteczna metoda, jednak należy się upewnić, że wszyscy, którzy powinni otrzymać komunikat, regularnie odwiedzają swoje profile i że mają pozwolenie na zaglądanie na Facebooka w godzinach pracy.

Komunikaty HRnest

Na koniec zostawiamy metodę dla użytkowników HRnest. Z poziomu konta Działu kadr można ustawić komunikat, który będzie wyświetlał się wszystkim zalogowanym do aplikacji pracownikom. Komunikaty nie znikają po jednorazowym wyświetleniu – są widoczne dla pracowników aż do chwili, kiedy zostaną wyłączone. Dzięki tej funkcji mamy pewność, że każdy użytkownik HRnest, który planuje urlop lub rozlicza delegację, zobaczy naszą informację.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.