Elektroniczne wnioski urlopowe

Wystawiaj i zatwierdzaj wnioski dotyczące wszystkich typów nieobecności z przejrzystego panelu na dowolnym urządzeniu.

Korzystaj z podglądu kalendarza urlopów w twojej firmie i optymalnie planuj pracę w zespołach.

Elektroniczne wnioski urlopowe

Wniosek urlopowy w 3 kliknięcia

Elektroniczne wnioski urlopowe to ułatwienie na każdym etapie obiegu dokumentu. 

Wniosek wystawisz w kilku kliknięciach z dowolnego komputera i urządzenia mobilnego bez konieczności instalacji aplikacji. W panelu masz podgląd dostępnego wymiaru urlopu.

Wystarczy wybrać typ wniosku i wskazać daty nieobecności, a wniosek zostanie przesłany do akceptacji. Opcjonalnie możesz wskazać również zastępstwo bądź dodać komentarz, który pomoże przełożonemu podjąć decyzję o akceptacji wniosku.

Automatyczne mailowe powiadomienia będą informować o każdej zmianie statusu wniosku.

Łatwo twórz plany urlopowe

Daj swoim pracownikom możliwość łatwego zaplanowania urlopów na cały rok. Sprawdzaj, czy plany urlopowe kluczowych pracowników nie nakładają się na siebie i zapewnij płynne działanie firmy nawet w gorących okresach. 

Udostępniaj podgląd grafiku urlopowego wybranym działom lub całej firmie. Ułatw pracownikom dopasowanie swoich planów urlopowych, a przełożonym kontrolę przy planowaniu pracy.  

Plany urlopowe to ulubiona funkcja menadżerów korzystających z HRnest.* 

*Na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród ponad 4 tys. menadżerów korzystających z narzędzia

Elektroniczne wnioski urlopowe planowanie
Elektroniczne wnioski urlopowe obieg

Zdefiniuj ścieżki obiegu wniosków

Proces złożenia wniosku przez pracownika i jego akceptacja przez przełożonego to raptem kilka kliknięć.  

Prowadź dokumentację pracowniczą w formie elektronicznej i korzystaj z możliwości zdefiniowania obiegu wniosków urlopowych pod potrzeby swojej firmy. Jeśli struktura w Twojej firmie ulegnie zmianie – możesz ją edytować i dostosować do potrzeb.

W każdej chwili sprawdzisz status wystawionego wniosku w panelu użytkownika! Dzięki systemowi online aktualne dane dotyczące ewidencji urlopów masz zawsze pod ręką.

Uwzględniaj wszystkie rodzaje nieobecności

HRnest nie tylko obsługuje najpopularniejsze rodzaje wniosków urlopowych, ale także pozwala Ci tworzyć własne. 

Do wyboru masz m.in.: urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie, urlop okolicznościowy, zwolnienie lekarskie, opieka nad dzieckiem, urlop bezpłatny, urlop macierzyński oraz ojcowski, pracy zdalnej, wolne za nadgodziny, delegacja czy urlop szkoleniowy, a na tym lista się nie kończy. 

Ustawiaj limity wybranych typów nieobecności globalnie dla całej organizacji lub indywidualnie dla pojedynczych pracowników. 

Zatrudniasz na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną czy B2B? HRnest obsługuje każdą z tych form. 

Elektroniczne wnioski urlopowe rodzaje
Elektroniczne wnioski urlopowe lista

Ułatwienia dla Działów kadr i płac

Pozbądź się nieprzejrzystych tabelek w Excelu oraz niepraktycznego prowadzenia dokumentacji pracowniczej w formie papierowej! Uprość ewidencję urlopów oraz komunikację między pracownikami, przełożonymi i działem kadr.

Dzięki elektronicznym wnioskom dział kadr nie musi pilnować przebiegu dokumentów, a ewidencję urlopów każdego pracownika może podejrzeć za pomocą jednego kliknięcia.

Z łatwością wyeksportuj dane urlopowe do programów kadrowych, m.in. Symfonia Kadry i Płace, Comarch ERP Optima, Enova, WF-Gang, SAP. 

Błyskawicznie generuj raporty i zestawienia ewidencji urlopów

Z łatwością wygenerujesz dowolne raporty dotyczące elektronicznych wniosków urlopowych lub wykorzystania limitów urlopowych w danym okresie. 

Dowolnie wyfiltrujesz wygenerowane raporty, by na bieżąco wyłuskiwać interesujące Cię dane lub tworzyć okresowe zestawienia. 

Ewidencja urlopów jest teraz prostsza i bardziej efektywna, eliminując możliwość błędów związanych z ręcznym przetwarzaniem wniosków urlopowych.

Jeśli chcesz, możesz także wyeksportować raporty do Excela jednym kliknięciem. 

Raport elektroniczne wnioski urlopowe

Sprawdź kurs zarządzania nieobecnościami w Akademii HRnest

Poznaj techniki sprawnej ewidencji urlopów w HRnest. Dowiedz się, jak efektywnie planować urlopy i usprawnij obieg wniosków urlopowych w zespole.

Koniec z papierowymi wnioskami – rozpocznij kurs „Nieobecności w HRnest” już dziś i wprowadź nowy standard HR w Twojej firmie.

Akademia HRnest Ogarnij Urlopy

Korzyści dla całej firmy

Pracownik

Pracownik

Dział kadr

Dział kadr

Firma

Firma

Nie znalazłeś wybranej funkcji?

Przeczytaj historię naszych klientów

Pracownicy firmy, która korzysta z programu do urlopów i delegacji
SmartLunch logo
Smartlunch eliminuje problemy rosnącej firmy dzięki HRnest
>>
Pracownicy firmy, która korzysta z programu do urlopów i delegacji
inFakt logo
Jak przy pomocy HRnest ograniczyć „papierologię"?
>>
Bez tytułu
ExpertSender logo
Lepszy obieg informacji w ExpertSender dzięki HRnest
>>

HRnest dla przedsiębiorstw

Zespół wsparcia klienta

Wszystkim klientom zapewniamy pełne wsparcie techniczne i pomoc naszych konsultantów na każdym etapie użytkowania narzędzia.

Wszystkie formy zatrudnienia

Zatrudniasz na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną czy B2B? HRnest obsługuje je wszystkie.

6 wersji językowych

Pracujesz w międzynarodowym zespole? Korzystaj z polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej wersji systemu, dostępnych dla wszystkich kont.

Łatwy eksport danych

Kilkoma kliknięciami eksportuj dane do Excela, plików PDF, i-Cal oraz do najpopularniejszych programów kadrowo-płacowych.

Bezpieczeństwo klasy korporacyjnej

Twoje dane są bezpieczne. Korzystamy z najlepszych serwerów – Microsoft® Azure® – zgodnych ze światowymi i branżowymi standardami, w tym RODO.

Ułatwienia dla HR, menadżerów i pracowników

HRnest ułatwia pracę każdej z tych grup, oszczędzając czas i zapewniając lepsze planowanie oraz przejrzystość procesów.

Integracje, które oszczędzają pracy

Kilkoma kliknięciami eksportuj dane do najpopularniejszych programów kadrowo-płacowych. Zintegruj się z kalendarzem Outlooka lub Gmaila. Zaprojektuj integrację z własnym systemem dzięki dostępowi do API.

Comarch ERP Optima

Zobacz

Sage Symfonia

Zobacz

enova365

Zobacz

Sap logo
iCal

R2 Płatnik

WAPRO Gang

Wersja mobilna aplikacji HRnest

Loguj się z dowolnego miejsca

Niczego nie musisz instalować. Wystarczy przeglądarka i dostęp do Internetu w telefonie, aby w pełni korzystać z HRnest.

Elektroniczny obieg wniosków urlopowych – pytania i odpowiedzi

Elektroniczne wnioski urlopowe zapewniają automatyzację procesu składania, zatwierdzania i przetwarzania wniosków urlopowych, co przyspiesza cały proces i pozwala na szybsze podejmowanie decyzji przez managerów i kadry. Ponadto, dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów, cały proces jest bardziej przejrzysty i umożliwia skuteczne zarządzanie planami urlopowymi pracowników. 

System elektroniczny umożliwia składanie różnych typów wniosków urlopowych, w tym wniosków o urlop wypoczynkowy, urlop bezpłatny, urlop macierzyński i rodzicielski, urlop na żądanie oraz inne formy urlopu. Firma sama wybiera potrzebne typy wniosków oraz ustawia dla nich odpowiednie limity.  

Tak, elektroniczne wnioski urlopowe pozwalają na planowanie urlopów w kalendarzu systemu HR, dzięki czemu pracownicy mają większą kontrolę nad swoimi wolnymi dniami, a kierownictwo ma przejrzysty wgląd w plany urlopowe i może skutecznie zadbać o płynność pracy. Dzięki nowoczesnym systemom informatycznym, ewidencja urlopów jest teraz prostsza i bardziej efektywna, eliminując możliwość błędów związanych z ręcznym przetwarzaniem wniosków urlopowych.

Tak, systemy HR obsługujące elektroniczne wnioski urlopowe integrują się z programami kadrowo-płacowymi, co pozwala na automatyzację procesu naliczania urlopów oraz wypłat z nimi związanych. Dzięki temu eliminowane są błędy związane z ręcznym przepisywaniem danych oraz przyspiesza się pracę działu kadr.

Ewidencja urlopów, prowadzona w formie elektronicznej, umożliwia łatwe generowanie raportów, które mogą być wykorzystane do analizy wykorzystania urlopów przez pracowników. Np. raporty o wykorzystaniu urlopów z podglądem aktualnych limitów urlopowych, historię wniosków i ich statusów, podsumowania wszystkich rodzajów wniosków o nieobecność oraz raport wniosków według czasu trwania, dzięki czemu łatwo upewnimy się, że pracownicy skorzystali z obowiązkowego 14-dniowego urlopu wypoczynkowego.

Umów bezpłatną prezentację

Poznaj wszystkie funkcje systemu HRnest, przez które przeprowadzi Cię nasz konsultant.

Uruchom wersję próbną

Wypróbuj HRnest za darmo przez 30 dni, bez zobowiązań i dodawania karty płatniczej.

Kto wiedział, że branie wolnego może być tak proste?

Użytkownicy HRnest wystawiają