Close

Nowa funkcja: Przełożony może wystawiać wnioski urlopowe dla podwładnych

Umożliwiliśmy przełożonym wystawianie wniosków urlopowych za pracowników.

W systemie HRnest pojawiła się nowa funkcja – umożliwiliśmy Przełożonym wystawianie wniosków urlopowych dla podwładnych. Tę możliwość Dział kadr udostępnia osobno każdemu Przełożonemu.

Jak włączyć nową funkcję?

Aby to zrobić, Dział kadr wybiera z menu bocznego sekcję Organizacja, a następnie zielonym przyciskiem z lupą wchodzi w szczegóły konta osoby, której chce udostępnić funkcję. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie w danych konta, czy pracownik w polu Czy jest kierownikiem? ma wybraną opcję tak i kliknięcie w niebieski przycisk Edytuj. Na następnej stronie Dział kadr w polu Może wystawiać wnioski za pracowników wybiera z listy tak i zatwierdza decyzję przyciskiem Zapisz.

Jeśli przełożonych jest w firmie wielu, proces należy powtórzyć dla konta każdej z tych osób.

Uruchamianie nowej funkcji w Urlopek.pl

Jak dodać wniosek dla podwładnego?

Przełożony wystawia wniosek dla podwładnego w podobny sposób, w jaki wystawiłby wniosek dla siebie. W module Urlopy wybiera z menu bocznego sekcję Dodaj wniosek i uzupełnia formularz. Nowością jest aktywne pole Imię i nazwisko – na rozwijanej liście pojawią się wszyscy podwładni danego Przełożonego. Po wybraniu odpowiedniej osoby, w tabeli po prawej stronie ekranu wyświetli się aktualny limit urlopu dla danego pracownika. Po uzupełnieniu wszystkich danych należy nacisnąć przycisk Utwórz wniosek, sprawdzić poprawność uzupełnionych przed chwilą pól i wybrać przycisk Zatwierdź wniosek. Dokument zostanie przesłany bezpośrednio do Działu kadr jako zatwierdzony przez Przełożonego.

Dodawanie nowego wniosku urlopowego dla podwładnego w systemie Urlopek.pl
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.