Close

Rejestracja Czasu Pracy przy użyciu kodów QR

Aplikacja do Rejestracji Czasu Pracy przy użyciu kodów QR

Nie potrzebujesz kosztownych czytników i skomplikowanego systemu, aby wdrożyć system Rejestracji Czasu Pracy z prawdziwego zdarzenia. Zamień dowolny smartphone lub tablet w urządzenie do RCP przy użyciu kodów QR.

W trzech krokach uruchomisz naszą najnowszą funkcję Modułu Czas Pracy.

1. Pobierz aplikację HRnest QR Terminal na wybrany smartphone lub tablet.

Wersja na Androida.
Wersja na iOS.

2. Zaloguj się i wybierz tryb pracy urządzenia.

3. Wygeneruj i rozdaj pracownikom ich własne kody QR.

Do aktualnych funkcji Rejestracji Czasu Pracy w HRnest, czyli systemu Start/Stop oraz pracy na harmonogramach, wprowadzamy aplikację skanującą kody QR pracowników. Tutaj przeczytasz zalety elektronicznej ewidencji czasu pracy.

Do funkcjonowania czytnika potrzebujesz konta z włączonym Modułem Czasu Pracy w HRnest. Sprawdź Instrukcję instalacji i integracji z kontem firmowym znajdziesz tutaj.

Aplikacja do Rejestracji Czasu Pracy przy użyciu kodów QR
HRnest QR Terminal

Aplikacja Rejestracji Czasu Pracy przy użyciu kodów QR działa bardzo prosto. Pracownik podczas wejścia i wyjścia z miejsca pracy odbija się przy pomocy swojego indywidualnego kodu QR oraz zamieszczonego telefonu lub tabletu. Dane są przesyłane do Modułu Czas Pracy. Poza rozpoczęciem i zakończeniem czasu pracy, wraz z potencjalnymi przerwami, możemy również przesyłać zdjęcie wykonywane w trakcie dokonywania odbicia dla potrzeb weryfikacji.

Kody QR

Kody QR są indywidualnie generowane dla każdego pracownika i są dostępne w ich profilach. Możemy je również wydrukować lub przesłać elektronicznie do pracowników.

Przygotowanie Urządzenia

Samo przygotowanie telefonu lub tabletu również nie jest skomplikowane. Zanim zaczniemy z poziomu konta Działu Kadr tworzymy nowe konto dla urządzenia – dla każdego urządzenia należy założyć nowe konto.

Następnie instalujemy aplikacje na urządzenie z systemem Android lub iOS i logujemy się na utworzone konto. Mamy do wyboru 3 tryby działania urządzenia.

Tryby Pracy

Praca w trybie Start – urządzenie rejestruje czas rozpoczęcia pracy.

Praca w Trybie Stop – urządzenie rejestruje czas zakończenia pracy.

Praca w trybie mieszanym – użytkownik sam wybiera na ekranie czy chce zarejestrować rozpoczęcia, czy zakończenie pracy.

Klikamy przycisk Rozpocznij i urządzenie zaczyna działać. Pracownicy skanują swoje kody i rejestrują swój czas pracy, a my widzimy wszystko w panelu, gdzie możemy wygenerować potrzebne raporty.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.