Close

Usprawnienia #43 – nowa integracja, nowe możliwości wprowadzania godzin pracy, zmiany w API

Od ostatniej odsłony Usprawnień w HRnest zmieniło się całkiem sporo. Nieustannie słuchamy Waszych sugestii i zbieramy Wasze uwagi, aby korzystanie z HRnest było maksymalnie bezproblemowe i przyjemne!

Oto krótkie podsumowanie najważniejszych zmian, usprawnień i poprawek:

Eksport do WAPRO GANG

W ostatniej aktualizacji udostępniliśmy możliwość eksportu danych z HRnest do programu kadrowo-płacowego WAPRO GANG.

Dlaczego jest to ważne?

Dzięki temu możesz znacznie usprawnić przesyłanie informacji o udzielonych pracownikom urlopach pomiędzy dwoma systemami.

Zamiast ręcznie przepisywać (o, zgrozo!) kilkanaście czy kilkadziesiąt pozycji z HRnest do WAPRO GANG, wybierasz opcję eksportu danych i problem masz z głowy.

Arkusz Excela, który wygenerujesz z HRnest, będzie zawierał wszystkie potrzebne informacje o wystawionych przez pracowników wnioskach:

  • Rodzaj wniosku
  • Datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu czy zwolnienia
  • Kod wniosku

Zanim jednak zaczniesz eksport, upewnij się, że uzupełniłeś numer ewidencyjny w Ustawieniach pracownika w HRnest. Musi on zgadzać się z numerem nadanym w programie WAPRO GANG. Sprawdź, gdzie znajdziesz możliwość edycji profilu pracownika.

Jeżeli masz pewność, że wszystkie dane wprowadzone są poprawnie, zobacz poniżej, jak dotrzeć do opcji eksportu danych z HRnest do WAPRO GANG:

Z bocznego menu w zakładce Urlopy, wybierz opcję Eksport do K-P:

Następnie wybierz zakładkę WAPRO Gang z poziomego menu u góry:

Wybierz wszystkie dane, które chcesz wyeksportować, kliknij przycisk:
EKSPORTUJ DO WAPRO GANG

Michael nie musi już spędzać czasu nad przygotowywaniem Excela z wykorzystanymi przez pracowników urlopami. Klika 3 razy myszką…

Po otworzeniu pobranego pliku Excel zobaczysz wszystkie dane wraz z numerem ewidencyjnym. Dzięki temu nie ma konieczności identyfikacji pracownika, np. po numerze PESEL:

…i gotowe! Wszystkie potrzebne wnioski są wygenerowane do Excela. I mają numer ewidencyjny, więc ich import do WAPRO GANG zajmie kilka chwil. Michael jest jak Superman dokumentacji pracowniczej.

Pamiętaj również, aby przed importem arkusza do programu WAPRO GANG, zapisać go jako Skoroszyt Programu Excel:

Czas pracy – poprawione wprowadzanie godzin

Poprawiliśmy działanie sekcji Czas Pracy dla osób korzystających z metody wskazywania przepracowanych godzin. Do niedawna nie było możliwe „ręczne” podawanie godzin. Aby godzina była wprowadzona poprawnie, należało podać ją w formacie: HH:mm.

Po ostatniej aktualizacji zostało to zmienione. Teraz możesz wprowadzić godzinę rozpoczęcia i zakończenia pracy „z palca”, a HRnest automatycznie przekształci je na właściwy format.

Michael zaczyna pracę o 9:00. Jednak, kiedy Pam wchodzi do biura, rozprasza się i godzinę rozpoczęcia zapisuje w HRnest w powyższy sposób

Na szczęście HRnest nie daje się rozproszyć i samodzielnie zamienia format godzinowy na HH:mm. Godzina zostaje poprawnie zarejestrowana w systemie

Zmiany w Projektach

Usprawniliśmy sposób działania sekcji Projekty.

Od tej chwili Dział Kadr ma możliwość edycji wszystkich projektów niezależnie od tego, kto je stworzył.

Poprawiliśmy również formatowanie godzin w raportach z projektów, wygenerowanych do pliku Excel. Po zmianach możliwe jest wykonywanie na nich dowolnych operacji.

Teraz możesz edytować zarejestrowany czas dla konkretnych projektów, już z poziomu Excela. PARKOUR!

Dodatkowe metody w API

Nasze API także przeszło kilka ważnych aktualizacji. Dodaliśmy do niego 3 nowe metody:

Umożliwia pobranie listy harmonogramów. Możesz szybko uzyskać spis wszystkich stworzonych w HRnest harmonogramów pracy i kontrolować ich realizację.

Umożliwia pobieranie listy pracowników/współpracowników przypisanych do danego harmonogramu.
Przyda Ci się to, gdyby zaszła potrzeba sprawdzenia, kto pracował w danym czasie.

Dzięki niej  możesz zastąpić pojedynczą pozycję z czasem pracy w harmonogramie. Pozwala to na szybką korektę ewentualnych pomyłek w rejestracji czasu pracy.

Inne, mniejsze zmiany:

  • Umożliwienie wysyłania powiadomień o wystawionych Poleceniach Wyjazdu Służbowego do zastępcy przełożonego (jeśli taki został ustawiony);
  • Zwiększenie maksymalnej wartości  indywidualnych limitów dla typów wniosków innych niż urlop wypoczynkowy/na żądanie/niedostępność. Do tej pory było to 99. Po zmianach limit wynosić będzie 999.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.