Close
Szukaj
Close this search box.

Aktualności #55 – nowe możliwości systemu RCP, obsługa limitów indywidualnych

urlop

Kolejny tydzień, kolejna porcja usprawnień zawitała do HRnest. Tym razem przygotowaliśmy dla Was kilka usprawnień systemu ewidencji czasu pracy oraz dodatkowe możliwości konfiguracyjne w sekcji Urlopy. Zobacz, jak ostatnia aktualizacja pomoże Ci zarządzać firmowym HR jeszcze lepiej:

Blokowanie rejestracji czasu pracy wprzód — nowa funkcja RCP

Po ostatniej aktualizacji administrator HRnest w Twojej firmie ma możliwość wyłączenia opcji rejestracji czasu pracy wprzód.

Aktualności #55 1

Funkcja ta ma pomóc w sytuacji, w której specyfika pracy w Twojej firmie wymaga różnych godzin pracy w ciągu tygodnia. Dzięki niej eliminujesz ryzyko niepoprawnie zarejestrowanego czasu pracy przez pracownika. Masz również pełny wgląd do faktycznej ewidencji czasu pracy wszystkich pracowników.

Projekty — synchronizacja warunków rejestracji czasu pracy

Jeżeli w Waszej firmie realizujecie zadania w formie projektów, najnowsza aktualizacja również wprowadza funkcję usprawniającą pracę. Mowa o powiązaniu warunków rejestracji czasu pracy z możliwością rejestracji czasu pracy dla projektów.

Brzmi skomplikowanie? Ten przykład powinien wszystko wyjaśnić:

Przypuśćmy, że Pam pracuje właśnie nad projektem nowych opakowań dla Twojej firmy. Jednak dzieje się to w nienormowanych godzinach pracy (w końcu kreatywny wysiłek nie przychodzi łatwo).

Chcesz mieć wgląd do tego, w jaki sposób rzeczywiście przebiegała praca nad projektem w danym miesiącu, więc wyłączasz Pam możliwość rejestracji czasu wprzód.

W tym momencie Pam nie będzie mogła zarejestrować czasu do przodu zarówno w standardowym widoku rejestratora czasu pracy, jak i w widoku Projektów:

Aktualności #55 2

Wygodne, prawda?

Obsługa miesięcznych limitów indywidualnych

WAŻNE: funkcja ta aktywowana zostaje ręcznie, na prośbę użytkownika. W celu jej uruchomienia prosimy o kontakt mailowy: kontakt@hrnest.pl

W najnowszej aktualizacji dodaliśmy możliwość ustawienia indywidualnych limitów urlopowych w wymiarze miesięcznym:

Aktualności #55 3

Funkcja ta daje jeszcze większą elastyczność zarządzania dniami wolnymi w Twojej firmie. Dzięki niej nie jesteś już ograniczony do tradycyjnego rozliczania urlopów w wymiarze rocznym.

Automatyczna weryfikacja zastępcy

W okresie większej ilości urlopów nietrudno o chaos organizacyjny w firmie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy osoba wskazana jako zastępca za konkretnego pracownika sama chce skorzystać ze swojego urlopu.

Aby pomóc Ci wyeliminować takie sytuacje lub przynajmniej mieć świadomość, że ma ona miejsce – w najnowszej aktualizacji HRnest dodaliśmy komunikat informujący, że pracownik, który złożył wniosek o urlop, został wcześniej wskazany jako zastępca innego pracownika w danym okresie:

Aktualności #55 4

Komunikat ten widoczny jest zarówno z poziomu konta administratora systemu jak i konta Kierownika.

Zmiany w API

Po ostatniej aktualizacji dodaliśmy możliwość ustawiania i modyfikacji loginu bezpośrednio przez API.

Zajrzyj do HRnest i wypróbuj nowe funkcje naszego systemu!