Close

Usprawnienia #55 – nowe możliwości systemu RCP, obsługa limitów indywidualnych

Kolejny tydzień, kolejna porcja usprawnień zawitała do HRnest. Tym razem przygotowaliśmy dla Was kilka usprawnień systemu ewidencji czasu pracy oraz dodatkowe możliwości konfiguracyjne w sekcji Urlopy. Zobacz, jak ostatnia aktualizacja pomoże Ci zarządzać firmowym HR jeszcze lepiej:

Blokowanie rejestracji czasu pracy wprzód — nowa funkcja RCP

Po ostatniej aktualizacji administrator HRnest w Twojej firmie ma możliwość wyłączenia opcji rejestracji czasu pracy wprzód.

Funkcja ta ma pomóc w sytuacji, w której specyfika pracy w Twojej firmie wymaga różnych godzin pracy w ciągu tygodnia. Dzięki niej eliminujesz ryzyko niepoprawnie zarejestrowanego czasu pracy przez pracownika. Masz również pełny wgląd do faktycznej ewidencji czasu pracy wszystkich pracowników.

Projekty — synchronizacja warunków rejestracji czasu pracy

Jeżeli w Waszej firmie realizujecie zadania w formie projektów, najnowsza aktualizacja również wprowadza funkcję usprawniającą pracę. Mowa o powiązaniu warunków rejestracji czasu pracy z możliwością rejestracji czasu pracy dla projektów.

Brzmi skomplikowanie? Ten przykład powinien wszystko wyjaśnić:

Przypuśćmy, że Pam pracuje właśnie nad projektem nowych opakowań dla Twojej firmy. Jednak dzieje się to w nienormowanych godzinach pracy (w końcu kreatywny wysiłek nie przychodzi łatwo).

Chcesz mieć wgląd do tego, w jaki sposób rzeczywiście przebiegała praca nad projektem w danym miesiącu, więc wyłączasz Pam możliwość rejestracji czasu wprzód.

W tym momencie Pam nie będzie mogła zarejestrować czasu do przodu zarówno w standardowym widoku rejestratora czasu pracy, jak i w widoku Projektów:

Wygodne, prawda?

Obsługa miesięcznych limitów indywidualnych

WAŻNE: funkcja ta aktywowana zostaje ręcznie, na prośbę użytkownika. W celu jej uruchomienia prosimy o kontakt mailowy: kontakt@hrnest.pl

W najnowszej aktualizacji dodaliśmy możliwość ustawienia indywidualnych limitów urlopowych w wymiarze miesięcznym:

Funkcja ta daje jeszcze większą elastyczność zarządzania dniami wolnymi w Twojej firmie. Dzięki niej nie jesteś już ograniczony do tradycyjnego rozliczania urlopów w wymiarze rocznym.

Automatyczna weryfikacja zastępcy

W okresie większej ilości urlopów nietrudno o chaos organizacyjny w firmie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy osoba wskazana jako zastępca za konkretnego pracownika sama chce skorzystać ze swojego urlopu.

Aby pomóc Ci wyeliminować takie sytuacje lub przynajmniej mieć świadomość, że ma ona miejsce – w najnowszej aktualizacji HRnest dodaliśmy komunikat informujący, że pracownik, który złożył wniosek o urlop, został wcześniej wskazany jako zastępca innego pracownika w danym okresie:

Komunikat ten widoczny jest zarówno z poziomu konta administratora systemu jak i konta Kierownika.

Zmiany w API

Po ostatniej aktualizacji dodaliśmy możliwość ustawiania i modyfikacji loginu bezpośrednio przez API.

Zajrzyj do HRnest i wypróbuj nowe funkcje naszego systemu!