Close

Aktualności #48 – zaktualizowane stawki diet dla delegacji krajowych.

Od 28 lipca wchodzą zmiany w stawkach diety w czasie krajowej podróży służbowej – stawka wzrasta z 30 zł do 38 zł za dobę podróży. Wraz z kwotami diet wzrastają również kwoty ryczałtów na pokrycie kosztów związanych z dojazdami czy noclegami. 

Na szczęście nie musisz przejmować się, że wraz ze zmianami rozliczanie delegacji w HRnest stanie się trudniejsze – do systemu właśnie trafiła aktualizacja, dzięki której nowe stawki naliczą się automatycznie. Jak dokładnie wygląda rozliczanie delegacji w HRnest po zmianach? 

Kluczową datą, na podstawie której określana jest stawka diety, jest data rozpoczęcia podróży służbowej. Jeśli pracownik przebywał w podróży, np. między 26 a 29 lipca (czyli w okresie przejścia ze starych stawek na nowe), wysokość stawki diety należy obliczyć samodzielnie i wpisać ją w odpowiednie pole w rozliczeniu.  
 
W HRnest pole kwoty diety możesz edytować, poprzez naciśnięcie niebieskiego przycisku z symbolem ołówka. 

Wprowadź stawkę diety samodzielnie, dzięki możliwości edytowania jej bezpośrednio w rozliczeniu delegacji. 

W przypadku podróży służbowych, które odbyły się od dnia 28 lipca – w rozliczeniu naliczy się nowa stawka. 

W przypadku delegacji, które odbyły się przed 28 lipca, naliczone zostaną poprzednie stawki. Nawet w przypadku rozliczania delegacji po 28 lipca. 

Chcemy być pewni, że HRnest pomaga Ci w codziennych obowiązkach związanych z HR. Dlatego staraliśmy się wprowadzić nowe stawki diet jak najszybciej.

Zaloguj się do swojego konta w HRnest i sprawdź, jak łatwo możesz rozliczać wyjazdy służbowe – nowe stawki diet naliczą się automatycznie!