Close

Usprawnienia #52 – aktualizacja stawek diet delegacji zagranicznych, nowe integracje

W HRnest nowy tydzień świętujemy z przytupem! To zasługa kolejnych porcji aktualizacji, które właśnie trafiły do naszej aplikacji.  Zaktualizowaliśmy stawki diet dla delegacji zagranicznych, obowiązujące od 29 listopada 2022 r. Oprócz tego czekają na Was: nowe integracje, dodatkowa metoda przyznawania limitów urlopowych oraz jeszcze bardziej przejrzysty interfejs. 

Przyjrzymy się bliżej zmianom w HRnest: 

Aktualizacja stawek diet dla delegacji zagranicznych 

29 listopada 2022 r. minister rodziny i polityki społecznej wprowadził aktualizację kwot diet dla delegacji zagranicznych. W rozporządzeniu znaleźć można informacje o nowych kwotach diet również dla podróży krajowych. Wszystki nowe kwoty diet możesz znaleźć już w HRnest – uzupełnią się one automatycznie w trakcie przygotowywania rozliczenia delegacji: 

Jeżeli chcesz zmienić kwotę diety zagranicznej podróży służbowej, w każdej chwili możesz to zrobić, klikając ikonę z symbolem ołówka: 

UWAGA: Prosimy o zweryfikowanie poprawności rozliczen dla delegacji, które odbyły się na przełomie dat obejmujących zmianę w przepisach. 

Nowe integracje 

Ostatnio do HRnest dodaliśmy aż 2 nowe integracje: 

Pierwszą z nich jest integracja z systemem Streamsoft. Od niedawna możesz eksportować zarejestrowany czas pracy z HRnest i dodać go do Streamsoft Prestiż. Całość zajmie Ci dosłownie kilka kliknięć, bez martwienia się o ręczne przepisywanie danych pomiędzy dwoma systemami: 

Poszerzyliśmy również ostatnio możliwości naszej integracji z systemem Enova. Od teraz możesz eksportować czas pracy zarejestrowany w HRnest do tego systemu i szybciej rozliczać przepracowane godziny. 

Nowa metoda wyliczania limitów urlopowych 

Przeprowadziliśmy ostatnio usprawnienia w naszej aplikacji dotyczące sposobu wyliczania limitów urlopowych dla pracowników. 

Czasami zdarza się, że pracownikowi, któremu trzeba wyliczyć indywidualny limit urlopowy, przysługują niepełne dni urlopowe (np. tylko 5 godzin zamiast 8). 

Aby ułatwić wyliczanie takich urlopów i prowadzenie ewidencji, wprowadziliśmy w HRnest opcję zmiany jednostki limitu indywidualnego z dni na godziny. 

UWAGA: Jeżeli chcesz aktywować tę funkcję, skontaktuj się z nami. Na ten moment opcja ta może zostać skonfigurowana przez jednego z naszych Opiekunów Klienta.  

Usprawnienia interfejsu 

HRnest to system, który nieustannie rośnie i ewoluuje wraz z jego użytkownikami. Oznacza to również, że pojawia się w nim coraz więcej funkcji. Aby ułatwić Ci poruszanie się po systemie i konfigurację wszystkich jego możliwości, wprowadziliśmy następujące zmiany: 

  • Dodaliśmy opis przeznaczenia  kolumny „Rozl.?” na liście Poleceń Wyjazdów Służbowych. (Delegacje) 
  • W szablonie zbiorczego dodawania umów usunęliśmy wymóg podawania daty zakończenia umowy. (Kartoteka)
  • Rozbudowaliśmy komunikat uświadamiający o tym, że jeśli harmonogram przy zbiorczym dodawaniu godzin jest dłuższy niż miesiąc to czynność dodawania godzin można powtórzyć kilkukrotnie. (Czas Pracy)
  • Dodaliśmy  informację, że raport wykorzystania miesięcznego urlopów  obejmuje tylko wnioski. (Urlopy)
  • Uzupełniliśmy stronę regularnej zmiany hasła o informację, że taka procedura wynika z polityki zmiany haseł ustawionej przez konto administracyjne HRnest w Twojej firmie.