Close
Szukaj
Close this search box.

Aktualności #57 – Udogodnienia w pracy zdalnej, nowe narzędzie dodawania zasobów oraz ulepszenia w zarządzaniu dokumentami

Aktualności #57

Zmiany w profilu pracownika – dodanie informacji dotyczących pracy zdalnej 

W systemie są obecnie dwa rodzaje wniosków o pracę zdalną, które wynikają z wprowadzonych w 2023 roku przepisów prawa, wymagające : 

  • wskazania miejsca wykonywania pracy 
  • oświadczenia dot. warunków lokalowych. 

W profilu pracownika dodaliśmy więc możliwość wprowadzenia dodatkowych informacji związanych z pracą zdalną, takich jak adresy oraz numery telefonu. Są one niezbędne przy wypełnianiu wniosków o pracę zdalną.  

Złożenie wniosku jest również akceptacją oświadczenia dot. Spełniania warunków lokalnych i technicznych.  

Aktualności #57 1

Dowiedz się jak dodać adres pracownika, krok po kroku.

Nowe typy wniosków – Praca zdalna okazjonalna i Praca zdalna ze względu na szczególne okoliczności 

Dwa nowe rodzaje wniosków to: 

  • Praca zdalna okazjonalna – pracownikom przysługuje 24 dni pracy zdalnej w roku
  • Praca zdalna ze względu na szczególne okoliczności – wniosek wiążący dla pracodawcy, ponieważ złożony został przez pracownika w wyjątkowej sytuacji

Wnioski zaczynają obowiązywać od 7 kwietnia 2023, ale już teraz można je składać w naszym systemie. Zmiany wprowadzone w systemie pozwalają na dodanie takiego typu wniosku już teraz i przygotowanie się na zmiany prawne. 

Aktualności #57 2

Wnioski te nie są domyślnie włączone u klientów. Aby dodać wniosek do listy rodzajów wniosków, należy wejść w Konfiguracja -> Urlopy -> Typy wniosków -> Dodaj nowy typ wniosku. 

Aktualności #57 3

Aby poznać szczegóły dodawania nowego typu wniosku, przejdź tutaj.  

Nowe narzędzie – Zbiorcze dodawanie zasobów 

Dodaliśmy nowe narzędzie, które pozwala na szybkie i wygodne dodawanie zasobów do systemu. Przygotowaliśmy dla Was gotową do pobrania, formatkę w Excelu. Przejdź do Konfiguracja -> Narzędzia -> Zbiorcze dodawanie zasobów. 

Aktualności #57 4

 Po uzupełnieniu pliku wystarczy załadować go w HRnest. Dzięki nowej możliwości masowego dodawania zasobów zaoszczędzisz czas oraz sprawniej zarządzisz zasobami w firmie.  

Zwiększenie ilości znaków w komentarzu do zarejestrowanego czasu pracy 

Na prośbę naszych użytkowników zwiększyliśmy limit znaków w komentarzu do zarejestrowanego czasu pracy do 500 znaków. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze opisanie sytuacji i zwiększenie przejrzystości przy wprowadzanych zmianach. 

Dodanie opcji masowego usuwania dokumentów w Kartotece 

Ułatwiliśmy zarządzanie dokumentami w Kartotece, dodając możliwość masowego usuwania dokumentów. Dzięki temu sprawniej uporządkujesz firmową dokumentację. 

Aktualności #57 5

Autodopasowywanie godziny w godzinach pracy w Profilu Pracownika 

W celu ułatwienia wprowadzania godzin pracy w Profilu Pracownika dodaliśmy funkcję autodopasowywania godziny – Np. Przy wpisaniu wartości “45” system automatycznie policzy ją jako “00:45”. System automatycznie dopasuje oraz nada godziny pracy do ręcznie wprowadzonej wartości, co sprawi, że proces będzie jeszcze szybszy i wygodniejszy.  

Zaloguj się do HRnest i przekonaj się, jak nowe funkcje usprawnią zarządzanie HR w Twojej firmie.