Close
Szukaj
Close this search box.

Smoki, Orki i HR-ówy. Jak efektywnie zarządzać procesami HR nie mając z nimi styczności?

efektywne zarządzanie hr

W świecie HR, pewne zadania mogą wydawać się równie wymagające i niezwykłe, jak walczenie ze smokiem lub prowadzenie negocjacji z orkiem. Szczególnie dla tych, którzy nie mają z nimi doświadczenia. Ale czy to oznacza, że są one niemożliwe do wykonania? Oczywiście, że nie!

Twoim rycerzem na białym koniu jest technologia, która wspomoże Ciebie i Twoich pracowników w tych codziennych wyzwaniach. 

W tym blogpoście dowiesz się, jak zwiększyć efektywność procesów HR pozbywając się zbędnych etapów i problemów w komunikacji za pomocą elektronicznego systemu HR. 

Czym Jest Efektywne Zarządzanie HR?

Efektywne zarządzanie HR to strategia i praktyki związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, które pomagają firmom osiągać swoje cele biznesowe. Dotyczy to takich dziedzin jak kontrolowanie godzin pracy, zarządzanie urlopami oraz wynagrodzeniami, onboarding, offboarding, raportowanie oraz wiele wiele więcej. 

W zależności od struktury oraz kultury firmy może zajmować się tym pracodawca, menedżer, dział hr, kadry bądź zewnętrznie zatrudnione jednostki. Zarządzanie kapitałem ludzkim oraz zasobami firmy wymaga dużej dokładności, dobrego podziału obowiązków oraz przede wszystkim zgodności z prawem. 

W zadania związane z human resources zaangażowani są jednak wszyscy Twoi pracownicy. Automatyzacja pracy w procesach HR oraz nowy system zarządzania pomoże Ci usprawnić komunikację, zyskać transparentność, a także przyspieszyć każdy etap procesów HR.

Szybki onboarding kandydata

Wdrożenie nowego pracownika wymaga odhaczenia wielu niezbędnych zadań. Można podejść do tego jak do wprowadzenia nowej postaci do zupełnie innego świata, którym jest Twoje przedsiębiorstwo. 

Potrzebuje on podstawowych umiejętności, wiedzy i zasobów, aby rozpocząć podróż po obrane cele. Ważne jest, aby zapoznał się on z zasadami panującym w firmie oraz zdobył podstawową wiedzę na temat BHP czy kultury panującej wśród innych członków zespołu. 

Zamiast jednak wysyłać pracowników z każdą sprawą osobiście, za pomocą systemu HR online możesz wysłać mu wszelkie niezbędne formularze. Dzięki funkcji „zapoznałem/łam się” podwładny nie będzie musiał osobiście przychodzić, aby na każdym z nich składać swój podpis. Ty za to zyskasz pewność, że sprawy administracyjne zostały załatwione i możecie przejść do pierwszych wyzwań. 

Wygodne planowanie urlopów

Gdy rekrutacja oraz onboarding zakończone zostaną sukcesem czas ustalić pewne zasady. Długofalowa, dobra współpraca wymaga od uczestnika wkładu w rozwój całej organizacji w zamian za płace, ale także komfort psychiczny jaki dają mu chwilę odprężenia. Czas pracy musi przewijać się wraz z czasem odpoczynku i regeneracji!

Niezależnie od tego czy do posiadasz zespół złożony z rycerzy, magów czy krasnoludów, urlop pracowniczy należy się każdemu. Aby nie powstały konflikty wewnątrzgrupowe, daj możliwość każdemu współpracownikowi na zaplanowanie czasu regeneracji tak, aby cel waszej misji nie został naruszony. 

Wykorzystaj do tego HRnest oraz przejrzyste kalendarze urlopów, dzięki którym każdy bohater będzie miał możliwość podjęcia decyzji z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Przekładanie wyznaczonych dat oraz edytowanie pliku również nie stanowi problemu. Każda osoba zaangażowana w proces otrzyma także powiadomienie o wprowadzonych zmianach. 

Koordynacja czasu wolnego

Dodatkowo system poinformuje Cię, czy każdy z nich wykorzystał odpowiednią ilość dni urlopowych zależnie od warunków umowy na której dołączył do zespołu!

Wnioski urlopowe bez zbierania podpisu

Kierownik, niczym kapitan statku, ma wiele innych zadań na głowie. Pilnuje, aby cała załoga podejmowała wspólne działanie, obrała dobry kurs i w jak najszybszym czasie dobiła do celu. Przez to często nie ma czasu kontrolować wszystkich działań swoich podwładnych. 

Aby nie marnować czasu na poszukiwanie kapitana, nie przeszkadzać mu pukaniem do jego kajuty, nadszedł czas, aby wprowadzić elektroniczne wnioski urlopowe

Pracownicy nie muszą stresować się przy proszeniu o dni wolne, a zespół kierowniczy nie będzie musiało przerywać ważniejszych obowiązków, aby się tym zająć. Całe środowisko pracy zyska spokój i czas, dzięki którym będą lepiej zmotywowani do pracy nad innymi celami. Wystawienie wniosku to zaledwie 3 kliknięcia!

Podanie o czas wolny od pracy

Niezależnie czy posiadasz małe czy duże przedsiębiorstwo, zaoszczędź czas swoich pracowników i wprowadź ład w organizacji. Zależnie od umowy poszczególnych pracowników daj im dostęp do odpowiednich wniosków urlopowych. W systemie znajdziesz ich już około 200, m.in: wniosek o urlop wypoczynkowy, urlop bezpłatny czy urlop macierzyński. W systemie HRnest możesz dodać także własne wnioski urlopowe.

Samodzielnie oznaczony czas pracy

Czas, który spędzacie nad wspólną misją, musi jednak być kontrolowany. Dzięki HRnest, każdy zaangażowany w proces może robić to samodzielnie!

Zależnie od modelu pracy Twoich pracowników możesz wyznaczyć im system rejestracji czasu pracy – w HRnest znajduj się ich aż 5!

  • system Start/Stop, wskazywanie rozpoczęcia i zakończenia pracy
  • zaznaczanie obecności
  • automatyczna rejestracja czasu pracy online
  • wskazywanie przepracowanych godzin przez pracowników, przełożonych lub dział HR
  • rejestrator czasu pracy w postaci aplikacji skanującej kody QR

Każdy z nich będzie miał także możliwość podejrzenia swoich godzin pracy w przejrzystym panelu pracownika.

Oczywiście management Twojej firmy, który wybierzesz samodzielnie, będzie miał stały dostęp do tych informacji, a także w mgnieniu oka pobierze gotowe i przejrzyste raporty. Dopasuj system pod własne potrzeby przy okazji będąc transparentnym wobec pracowników. 

Kompetencje i zasoby możliwością do rozwoju

Kierowanie zespołem wymaga stałych dostępu do statystyk postaci. Pomoże to w lepszym planowaniu misji, delegowaniu zadań i motywowaniu członków zespołu. Zarządzanie personelem i planowanie pracy w firmie funkcjonuje na tej samej zasadzie.

W HRnest pracownicy mogą posegregować najważniejsze cechy pracowników działu i oznaczysz wszelkie przedmioty – telefony, auta, laptopy itd., dzięki czemu zyskasz porządek organizacyjny. Każdy talent swojej postaci możesz w wyjątkowy sposób wykorzystać do zleconych zadań. 

Czas pracy w firmie może być rozwojowy dla przedsiębiorstwa, ale także pracownika.

Delegacje – skany, faktury i koszty w jednym miejscu

Poboczne questy, to duża część przygód – szansa na nowe transakcje, znajomości, a także możliwość rozwoju. 

Dzięki HRnest stworzysz elektroniczne polecenie wyjazdu służbowego, do którego każdy pracownik może sam uzupełnić wszystkie niezbędne informacje oraz dane. Do każdej delegacji dołączyć możesz skany, faktury oraz koszty, które niezbędne są do rozliczenia wyjazdu służbowego. 

Dokument zlecenia podróży biznesowej

Dodatkowo w HRnest wiele rozliczeń zostało zautomatyzowanych! Kursy walut pobierają się automatycznie wraz z najświeższymi stawkami.

Przesłanie ich do działu kadr, kierownika czy pracodawcy to sprawa zaledwie jednego kliknięcia!

Spokojniejszy pracownik to długoterminowa inwestycja

Dzięki odpowiednim strategiom, narzędziom i umiejętnościom, nawet najtrudniejsze zadania mogą stać się osiągalne. Pamiętaj o ciągłym rozwijaniu umiejętności, budowaniu silnej kultury w firmie i nieustannym doskonaleniu procesów HR.

Funkcjonalność systemu możesz dopasować do struktury i potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę i poznać nasz system wypróbuj HRnest 14 dni za darmo, a jeśli masz pytania odnośnie jego możliwości, zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hrnest.pl.