Polecenie wyjazdu służbowego

Elektroniczna dokumentacja to nie tylko większy porządek, ale poprawa przejrzystości danych, skrócenie obiegu dokumentu i szybsze rozliczenia. Wystawiaj PWS w HRnest za pomocą paru kliknięć. 

Polecenie wyjazdu służbowego

Polecenie Wyjazdu Służbowego w parę kliknięć

Do wystawienia PWS niezbędny jest dokument, w którym zawierają się wszystkie najważniejsze informacje. Dzięki nim zyskasz przejrzystość danych, które usprawnią przeglądanie historii, tworzenie raportów czy rozliczania wyjazdu. Znajdziesz tam więc miejsce na: 

Bardzo użyteczne jest również to, że HRnest umożliwia stworzenie systemu aprobaty poprzez zdefiniowanie ścieżki obiegu dokumentów i że jest elastyczny – można, ale nie ma obowiązku, wystawienia polecenia wyjazdu służbowego, system tego nie narzuca. W naszym przypadku system Poleceń Wyjazdu Służbowego sprawdza się doskonale.

Daria Pawlikowska

Dyrektor Finansowy, Polteknik

Od razu uwzględnij zaliczkę

Elektroniczne PWS pozwalają na szybsze rozliczenia delegacji. Już przy składaniu pierwszego dokumentu określ formę, walutę i wysokość zaliczki. Wypełniony wniosek zostanie wysłany do pracownika, a podane dane zostaną automatycznie zaciągnięte do przypisanego do niego rozliczenia. 

Wszystkie dane w jednym miejscu

W systemie możesz wykorzystać także możliwość dodania szczegółowych danych, należą do nich m.in.: informacje na temat wizy, ubezpieczenia, biletu, hotelu, transportu, godzin wylotu i przylotu czy numery lotów. Poniżej znajdziesz także historię dokumentu w której dowiesz się kto, kiedy i jakie działanie podjął w kwestii danego wniosku.  

Własny obieg dokumentu

W HRnest wiemy, że firmy posiadają różne struktury, a ścieżka dokumentu od wystawienia po zarchiwizowanie może wyglądać inaczej. W konfiguracji możesz więc ustawić własny obieg dokumentów i wybrać czy PWS ma być zatwierdzony przez przełożonego, czy od razu trafiać do osoby dokonującej finalnego rozliczenia.