Czy masz czas na papierowe wnioski urlopowe?

Stosy wniosków urlopowych do zaakceptowania i niedopinające się segregatory. Problem z kontrolowaniem ewidencji urlopów i ciągłe wprowadzanie zmian w planach urlopowych. Zbędny czas poświęcony na nużące czynności kadrowe.

Czas, którego już nie odzyskasz.

Elektroniczne wnioski urlopowe to proste usprawnienie, które może wprowadzić w jeden dzień.

elektroniczne wnioski urlopowe

Elektroniczne wnioski urlopowe – pożegnaj papier w HR

Wnioski urlopowe online to prostszy sposób na zarządzanie nieobecnościami w firmie. Składanie i rozpatrywanie podań o urlop staje się banalnie proste.

Możesz skupić się na czynnościach naprawdę ważnych, które nie pochłaniają zbędnie Twojego czasu i energii:

Wszystko dzieje się automatycznie. Przychodzi wniosek, przełożony dostaje maila z powiadomieniem, akceptuje go i system przekazuje informację do kadr. Sytuacja jest jasna i każdy zaangażowany w ten proces na każdym etapie ma dostęp do informacji.

Paweł Oskroba AIR-COM

Paweł Oskroba

Prezes Zarządu, Air-Com

Elektroniczny wniosek o urlop w 3 krokach

Pracownik w parę kliknięć może wystawić e-wniosek ze swojego profilu pracownika. HRnest posiada gotowe do użycia wnioski, m.in. o urlop wypoczynkowy, urlop okolicznościowy, urlop szkoleniowy czy urlop bezpłatny. System posiada także wnioski o stosunkach pracy, np. wniosek o możliwość pracy zdalnej.

Po zalogowaniu się do swojego konta w HRnest:

  1. Wybierz typ wniosku o urlop
  2. Wskaż datę nieobecności
  3. Prześlij wniosek do akceptacji

 

I gotowe! Postaw na całkowitą automatyzację i wystawiaj wnioski urlopowe w 3 krokach!

1 aplikacja – 0 zaległości w sprawach pracowniczych

Teraz HRnest prześle wniosek do osoby odpowiedzialnej za jego akceptację. Osoba zajmująca się rozpatrywaniem wniosków urlopowych otrzyma powiadomienie o każdej zmianie statusu wniosku.

Co więcej, jeśli wymagane dokumenty będą wymagać wydrukowania, aby uzyskać zgodę od działu kadr, system sam Cię o tym poinformuje. Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony, pracownik również otrzyma informację mailową.

Gdyby po złożeniu wniosku urlopowego plany pracownika się zmieniły – może Cię o tym poinformować, zgłaszając w HRnest prośbę o anulowanie wniosku urlopowego. Anulowany wniosek nie wliczy się do limitów urlopowych oraz automatycznie zostanie wykreślony z kalendarza urlopów.

Stwórz prosty plan urlopów

Wykorzystaj kalendarz urlopów online i usprawnij planowanie pracy.

Możliwość składania elektronicznych wniosków urlopowych to korzyść dla pracowników, działu kadr, ale także kierowników. Plany urlopowe uwzględnią nie tylko potrzeby pracowników, ale także pozwolą na płynność pracy w Twojej firmie.

Dzięki temu, że elektroniczny wniosek urlopowy pojawia się w systemie w mgnieniu oka, cały zespół jest na bieżąco. Niespodziewany urlop od razu zostanie uwzględniony w kalendarzu oraz automatycznie odejmie się od limitu urlopowego danego pracownika.

Elektroniczny obieg dokumentów HR wniosek urlopowy

Utwórz własną politykę urlopową

W HRnest do wyboru masz ponad 170 różnych wniosków urlopowych, które możesz swobodnie modyfikować, aby dopasować je do potrzeb swojej organizacji.

Możesz także wybrać rodzaj limitu urlopowego dla takich wniosków. Zdecyduj, czy będzie on ustalany dla poszczególnych pracowników, czy nadany globalnie — dla każdego pracownika w Twojej firmie.

Możesz również wyłączyć limit całkowicie – i zapewnić pracownikom nielimitowaną możliwość korzystania z wybranych typów nieobecności.

HRnest to także prosty sposób na przekazywanie wniosków urlopowych od razu do osoby, która będzie miała możliwość odpowiedzialnych za ich akceptację. Zdefiniuj własną ścieżkę obiegu dokumentów i ustal, kto ma mieć wgląd w historię urlopową Twoich pracowników.

Dodatkowe konto HR – prostsza księgowość bez dodatkowych opłat

HRnest to prostsza praca także dla firmowej księgowości. Dzięki utworzeniu dodatkowego konta HR możesz udostępnić swojej księgowej wgląd do historii wniosków urlopowych.

Możesz bez problemu pobrać bądź przenieść dane z naszego systemu, aby Dział finansów, bez dodatkowych opłat, miał wgląd do ewidencji urlopów, poszczególnych dni wolnych czy czasu pracy.

Integracje z najpopularniejszymi programami księgowymi pomogą w rozliczeniu nawet dużej ilości wniosków urlopowych.

Wnioski urlopowe dostępne z każdego urządzenia

Brak dostępu do komputera? Żaden problem.

Elektroniczne wnioski urlopowe można wystawiać z dowolnego urządzenia. Nasz program do urlopów usprawni wystawienie oraz akceptację wniosku, kontrolę planów urlopowych, obieg dokumentów oraz procesy kadrowe.

Każdy pracownik w Twojej firmie może zalogować się do swojego konta w HRnest ze smartfonu czy tabletu i błyskawicznie zgłosić swoją nieobecność w wybranym okresie.

Wszystko, czego potrzebujesz to dostęp do internetu i przeglądarka.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Zapisz się na prezentację i poznaj HRnest od podszewki.