Close
ikona czas pracy

moduł

CZAS PRACY

Jak zarejestrować nadgodziny w HRnest?

Jeżeli chcesz zarejestrować większą ilość przepracowanych godzin niż określona w Twoim harmonogramie pracy, możesz zrobić to na dwa sposoby:

Sposób I – rejestracja większej liczby godzin niż zaplanowana

W tym wypadku rejestrujesz czas pracy tak, jak dotychczas, uzupełniając godziny pracy z uwzględnieniem nadgodzin.

Przykład: Toby pracuje codziennie w godzinach 8:00-16:00. Jednak dziś musiał zostać 2 godziny dłużej w pracy. Zarejestruje więc czas pracy dwa razy jednego dnia. Pierwszy raz od 8:00 do 16:00, drugi raz od 16:00 do 18:00.

Może to zrobić także bez rozbijania czasu pracy:

Po rejestracji godzin pracy w ten sposób, w raporcie z realizacji harmonogramu czasu pracy zobaczysz zarejestrowane nadgodziny w specjalnej kolumnie:

Łącznie z dłuższą rejestracją czasu pracy możesz wystawić także informacyjny wniosek o rejestrację nadgodzin. Aby to zrobić:

Krok 1

Z poziomu głównego panelu wybierz dzień, w którym pracowałeś ponad 8 godzin. Kliknij ikonkę plusa i wybierz opcję Wniosek urlopowy z rozwijanej listy.

Krok 2

Z listy wniosków wybierz Rejestracja nadgodzin i uzupełnij dzień oraz godziny, które przepracowałeś dodatkowo. Na koniec kliknij Utwórz wniosek.

Twój wniosek zostanie przesłany do akceptacji przełożonego.

UWAGA: Jest to wniosek czysto informacyjny i nie może być używany zamiast standardowego sposobu rejestracji czasu pracy.

Sposób II – zbiorcze dodawanie nadgodzin za dłuższy okres

UWAGA: ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników domyślnie. Jeżeli chcesz, abyśmy uruchomili ją dla Twojej organizacji, napisz do nas na pomoc@hrnest.pl

Jeżeli Twój przełożony zatwierdza czas pracy zarejestrowany w HRnest, możesz przekazać mu zbiorczo przepracowane godziny wraz z nadgodzinami. Aby to zrobić:

Krok 1

Z poziomu strony głównej w HRnest, znajdź sekcję Czas pracy do akceptacji.

Krok 2

Wybierz zakres dat, który chcesz przekazać do akceptacji przełożonego. Następnie kliknij przycisk Wyślij do akceptacji.

Gotowe! Twój przełożony otrzymał informację o Twojej prośbie o akceptację ewidencji czasu pracy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.