Close
Szukaj
Close this search box.

13 narzędzi, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy [ZESTAWIENIE]

Usprawnienie procesów w firmie i optymalny rozwój – to tematy spędzające sen z powiek zarówno nowym przedsiębiorcom, jak i weteranom prowadzenia swojego biznesu.

Na szczęście nie trzeba już poświęcać całych tygodni na kreatywne rozwiązania usprawniające wykonywanie codziennych zadań. Do dyspozycji mamy całą amunicję narzędzi, aplikacji i programów. Niektóre z nich pozwalają zarządzać niemal całą firmą z poziomu smartfona.

SPIS TREŚCI

Zarządzanie finansami

Marketing

Zarządzanie projektami i organizacją

 • Nifty – rozbudowane narzędzie do różnych projektów
 • Jira – dla deweloperów
 • HRnest

Komunikacja w zespole

Poszerzanie wiedzy

Czy Ty też chcesz pomóc sobie w rozwijaniu firmy, uprościć całej załodze wykonywanie codziennych obowiązków – a jednocześnie zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy? Jeżeli tak, ten przewodnik jest dla Ciebie!

Przygotowaliśmy kompletną listę narzędzi dla właścicieli biznesów różnej wielkości, z podziałem na 5 najważniejszych kategorii, związanych z prowadzeniem firmy:

 • Zarządzanie finansami
 • Marketing
 • Zarządzanie projektami i organizacją
 • Komunikacja w zespole
 • Poszerzanie wiedzy

Sprawdź, jakie aplikacje pomogą w rozwoju Twojego biznesu.

Zarządzanie finansami

Odpowiednie zarządzanie budżetem firmowym to podstawowa – i prawdopodobnie najtrudniejsza – umiejętność, którą musisz opanować przy rozwijaniu biznesu. Dlatego nasze zestawienie zaczynamy właśnie od aplikacji do zarządzania firmowym budżetem!

Za pomocą poniższych 3 narzędzi usprawnisz Waszą księgowość i sprawisz, że przepływ pieniędzy firmowych stanie się bardziej przejrzysty.

Expensify – budżet firmowy w Twojej kieszeni

Zalety:

 • Kontroluj firmowe wydatki za pomocą jednej aplikacji. 
 • Zbieraj wszystkie faktury i paragony w jednym miejscu, bez ryzyka zgubienia. 
 • Prowadź historię wydatków w firmie i porównuj różnych dostawców. 

CENA: od 0$ (dostępne plany premium) 

Expensify Panel

Zakupy do firmy mogą być bardzo przyjemne. Gorzej, kiedy przychodzi do rozliczeń. Niebezpiecznie rosnący stosik faktur na Twoim biurku, kalendarz coraz bardziej zapełniony przypomnieniami o terminie płatności – to wszystko może przytłaczać. Nie mówiąc już o wizji zgubienia jakichś dokumentów związanych z zakupami.

Porządek w dokumentach to jeden z warunków prowadzenia firmy z sukcesem. Zamiast więc ryzykować, że pieniądze firmowe zaczną przepływać Ci przez palce – lepiej od razu mieć oko na wydatki, które ponosi firma, aby się rozwijać.

Expensify w kilka sekund przeniesie każdy paragon czy fakturę do wersji elektronicznej. W tym samym czasie zostaną pobrane wszystkie szczegóły, takie jak koszt, sprzedawca, data zakupu, etc. 

Oprócz tego możesz korzystać także z systemu zatwierdzania płatności dokonywanych przez Twoich pracowników z konta firmowego. Dzięki temu możesz mieć pod kontrolą codzienne wydatki firmowe i zauważyć obszary wymagające poprawy.

Oprócz zarządzania zakupami firmowymi Ty także możesz wystawiać faktury dla swoich klientów za pomocą Expensify i w jednym miejscu kontrolować terminy płatności za Twoje produkty czy usługi.

Chargify – nowe podejście do modelu subskrypcji

Zalety:

 • Wygodne narzędzie do planowania modelu płatności dla firmy.
 • Nowoczesne sposoby rozliczania klientów, inspirowane największymi graczami na rynku.
 • Płatności dostosowane do działania w skali międzynarodowej.

CENA: od 599$/mies.

Chargify panel


Tym razem propozycja dla firm SaaS, oferującym swoim klientom płatność za produkt w modelu subskrypcyjnym. Jeżeli jesteś właścicielem lub managerem takiej firmy – wiesz, jak nawet najprostszy model subskrypcji, może bardzo szybko się skomplikować. Zwłaszcza kiedy firma dynamicznie rośnie, a klientów z dnia na dzień przybywa.

Zamiast więc tracić czas na obmyślanie planów awaryjnych na wypadek problemów z płatnościami – lepiej od razu wyposażyć się w narzędzie, które większość żmudnej roboty wykona za Was!

Do wyboru macie zarówno proste modele rozliczania, jak i bardziej skomplikowane strategie, oparte np. Na zliczaniu zdarzeń, które wykonuje użytkownik Waszego produktu.

Samo Chargify dopasowane jest także do szybko skalujących się organizacji, dla których rynek narodowy to za mało. W kilka minut możesz skonfigurować płatności międzynarodowe i ruszyć na podbój zagranicznych rynków.

Infakt – nowy sposób na księgowość


Zalety:

 • Wygodna aplikacja mobilna, pozwalająca natychmiast rejestrować koszty firmowe.
 • Stały kontakt z dedykowanym księgowym.
 • Przejrzysty podgląd do płatności związanych z prowadzeniem firmy (ZUS, podatki).

Cena: od 5 zł/mies.

Każdy zarządzający firmą wie, jak dużym wyzwaniem może być skrupulatne prowadzenie księgowości. Najczęściej albo zatrudniamy sobie do tego dedykowaną osobę, albo zlecamy tę pracę zewnętrznej firmie.

Infakt proponuje jednak inne wyjście. Wyręczają Cię w procesie szukania odpowiednio wykwalifikowanej osoby do prowadzenia księgowości firmowej i udostępniają Twojej firmie całkiem pokaźny zestaw narzędzi.

Za pomocą dedykowanej aplikacji możesz szybko wystawiać faktury dla swoich klientów czy przesyłać faktury kosztowe do księgowego. Masz również stały wgląd do wysokości podatków czy składek ZUS.

Aplikacja to także najszybsza forma kontaktu z Twoją księgowością. Dedykowany księgowy wykonuje wszystkie niezbędne czynności związane z prowadzeniem firmowej księgowości za Ciebie, a Ty możesz skupić się w pełni na rozwijaniu firmy.

P.S. Wiecie, że Infakt korzysta z HRnest? Zobaczcie Case Studies Infakt i dowiedzcie się, jak HRnest pomogło im w lepszej organizacji codziennej pracy.

Marketing

Kiedy budżet firmowy masz już pod kontrolą – możesz rozpocząć rozwój Twojego biznesu pełną parą. Od czego zacząć?

Najlepiej od usprawnienia działań marketingowych. Są one bowiem niezbędne, kiedy chcesz, żeby Twoja firma prężnie się rozwijała. Wiemy jednak, że odpowiednie zaplanowanie budżetu na marketing może być problematyczne, kiedy brakuje nam danych na temat skuteczności naszych dotychczasowych działań.

Zebraliśmy 3 propozycje narzędzi, które nie tylko usprawnią zbieranie danych na temat marketingu Twojej firmy, ale i sprawią, że Wasze działania staną się bardziej atrakcyjne dla Waszych klientów.

Google Analytics – sprawdź, jak działa Twoja strona internetowa

Zalety:

 • niezwykle wszechstronne narzędzie do kontroli i mierzenia działań digital marketingowych
 • absolutnie darmowe – czynnik istotny, kiedy nie dysponujecie jeszcze pokaźnym budżetem na działania marketingowe
 • posiada ogromne możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu jesteś w stanie dopasować je do specyfiki swojej branży.

Cena: za darmo

Google Analytics panel

Prawdziwy kombajn do uzyskiwania najważniejszych danych o ruchu klientów na Twojej stronie internetowej. Czego się dowiesz dzięki Analytics?

 • Jakie podstrony w Twoim serwisie cieszą się największym zainteresowaniem?
 • Czy większość klientów opuszcza Twoją stronę na jakiejś konkretnej podstronie? Może warto się temu przyjrzeć?
 • Skąd pozyskujesz najwięcej ruchu na Twojej stronie? Czy jakiś kanał komunikacji z klientami działa lepiej niż inny?

Dzięki tym informacjom masz twarde dane, pozwalające w sprawny sposób zoptymalizować działania marketingowe i pozyskiwanie nowych klientów.

A to wszystko w najlepszej cenie dla rozwijających się biznesów – za darmo!

Mailchimp – nietuzinkowa komunikacja mailowa

Cena: za darmo (do 2000 kontaktów mailowych w bazie – dostępne pakiety premium)

Zalety:

 • Bardzo przystępne narzędzie nawet dla osób nieposiadających doświadczenia w marketingu.
 • Dzięki odpowiedniej jakości serwerom Twoje maile nie wylądują w SPAMie.
 • Szablony maili dostarczane przez Mailchimp są zgodne z przepisami RODO.
Mailchimp strona

Jeżeli w Twojej branży dobry kontakt mailowy to podstawa udanych relacji biznesowych – wybór Mailchimp to krok w dobrym kierunku.

Intuicyjny kreator szablonów maili pomoże Ci w stworzeniu estetycznych, dopasowanych do Twojej marki maili. Od razu po wysłaniu maila uzyskujesz dostęp do różnych statystyk, dzięki którym dowiesz się, m.in.:

 • Ile osób otworzyło Twojego maila?
 • Jak często adresaci klikali w linki, przyciski i inne elementy interaktywne w mailu?
 • Czy Twoja baza mailingowa zawiera adresy, których nikt już nie używa?

Korzystając z wersji płatnej narzędzia, zyskujesz także możliwość automatyzacji wysyłki całego szeregu maili oraz szczegółowego segmentowania odbiorców według różnych parametrów. Daje Ci to możliwość planowania nawet bardzo zaawansowanych kampanii mailingowych i dostosowywania maili do każdego odbiorcy indywidualnie.

Buffer – publikowanie treści w wielu kanałach jednocześnie

Zalety:

 • Bardzo proste publikowanie treści w wielu miejscach naraz.
 • Możliwe założenie darmowego konta na zawsze.
 • Analityka publikowanych treści.

Cena: od 0$ (14-dniowy darmowy okres próbny, dostępne plany płatne)

Buffer strona

To narzędzie jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalne na rynkach anglojęzycznych – nazwa marki na stałe zagościła w języku angielskim. Słowo „buffer” oznacza bowiem publikację tej samej treści na różnych kanałach mediów społecznościowych w tym samym czasie.

Jeżeli Twoja marka buduje swoją pozycję za pomocą mediów społecznościowych – Buffer ułatwi Ci żmudny proces dodawania treści na każdy fanpage z osobna. Wygodny widok kalendarza treści pomoże Ci w zyskaniu pełnego oglądu na najbliższe działania Waszej firmy w obszarze marketingu.

Jeżeli nadal wciąż nie czujesz się pewnie w ciągle zmieniającej się rzeczywistości social mediów (np. denerwuje Cię, że wygląd Facebooka wciąż ulega zmianom, które na przemian pojawiają się i znikają), Buffer przyda się jeszcze bardziej!

Narzędzie może pochwalić się niezwykle przejrzystym i intuicyjnym interfejsem – co odróżnia je od konkurencji, stawiającej na mnogość funkcji ponad czytelność.

Jeżeli zdecydujesz się na plan premium (zaczynający się od 5$ miesięcznie w rozliczeniu rocznym), zyskasz również dostęp do panelu analityki skuteczności publikowanego przez Ciebie contentu. Sprawdzisz również poziom zaangażowania odbiorców w odpowiedzi na publikowane przez Ciebie treści. Da Ci to odpowiedź na takie pytania, jak:

 • Które kanały komunikacji z odbiorcami są najskuteczniejsze (i w które warto inwestować więcej czasu i pieniędzy)?
 • Czy jakiś format treści sprawdza się w przypadku moich odbiorców lepiej niż inny?
 • W jakich dniach i godzinach moje posty działają najlepiej?

I znacznie więcej! Buffer posiada również 14-dniowy darmowy okres próbny – warto sprawdzić, czy taka forma planowania i publikacji treści sprawdzi się w przypadku Twojego biznesu.

Zarządzanie projektami i organizacja

Efektywne procesy, tworzenie sprawnych workflowów i dokładne definiowanie zadań to jedna z podstawowych odpowiedzialności dobrego managera. Te 3 narzędzia pomogą Wam usprawnić nawet najmniejsze zadania dnia codziennego i będą świetnym kołem napędowym do dalszego rozwoju firmy.

Nifty – działania nad wieloma projektami jednocześnie

Zalety:

 • Najlepsze dla ambitnych teamów, pracujących nad kilkoma projektami jednocześnie.
 • Usprawnienie przepływu informacji między członkami zespołu, dzięki wewnętrznemu komunikatorowi.
 • Możliwość śledzenia postępów prac na bieżąco.

Cena: za darmo (dostępne plany premium)

Nifty strona

Organizacja czasu pracy, kiedy Twój team działa nad różnymi projektami jednocześnie, może być zagwozdką, która pochłonie większość czasu kadry zarządzającej.

Nifty rozwiązuje ten problem, gromadząc wszystkie Wasze projekty w jednym miejscu i umożliwiając managerom szybki i przekrojowy wgląd w postęp prac.

Korzystać z niego mogą zarówno firmy IT, jak i agencje marketingowe (lub teamy marketingowe w Twojej firmie), a nawet kancelarie adwokackie!

Jeżeli Twoim konikiem jest zarządzanie projektami i zwinne działanie Twojej firmy – warto poznać Nifty i zobaczyć, jak szerokie możliwości oferuje.

Jira – dla firm tworzących oprogramowanie

Zalety:

 • Narzędzie dedykowane zespołom programistycznym działającym zdalnie.
 • Przejrzysta kontrola nad postępem prac nad projektem.
 • Dopasowane do różnych metodyk realizacji projektów.

Cena: za darmo (dostępne plany premium)

Jira strona

Idealna propozycja dla zespołów programistycznych, korzystających z metodyk zwinnych.

Wiele opcji konfiguracyjnych pozwala stworzyć z Jiry narzędzie szyte na miarę Twojej firmy. W jednym miejscu zgromadzisz cały proces planowania, wdrażania i raportowania, a szerokie opcje automatyzacji pozwolą jeszcze bardziej uprościć zarządzanie procesami.

Jira to także bardzo użyteczne narzędzie do śledzenia błędów w oprogramowaniu oraz przypisywania ich do właściwych członków zespołu. Pozwala to stworzyć jedno źródło wszystkich ważnych informacji i ułatwia ustalanie priorytetów prac.

Dzięki Jira Twoja firma ma pełną kontrolę nad pracą nad Waszym produktem i stale może dostarczać kolejnych korzyści klientom.

HRnest – nowy standard procesów HR

Zalety:

 • Zarządzanie sprawami HR w firmie z każdego urządzenia
 • Atrakcyjne i przejrzyste narzędzie do e-wniosków urlopowych i rejestracji czasu pracy
 • Możliwość sprawnego rozliczania delegacji firmowych
 • Wygodny przepływ dokumentów pracowniczych za pomocą aplikacji online

Cena: 14 dni za darmo (dostępne różne plany)

strona Internetowa HRnest

Wypadałoby, żebyśmy wspomnieli także o naszym autorskim rozwiązaniu, kiedy mowa o rozwoju Twojej firmy 😉

Z HRnest masz pod kontrolą najważniejsze kwestie firmowego HR – od ewidencji urlopów, przez rejestrację czasu pracy (RCP), zarządzanie delegacjami, aż po tworzenie kartoteki pracowniczej w szyfrowanej chmurze.

Korzystanie z aplikacji HR online to przede wszystkim:

Proste i szybkie zarządzanie urlopami

Tworzenie planów urlopowych i dodawanie wniosków to kilka kliknięć, bez tony makulatury na Twoim biurku i niepotrzebnych nerwów w okresie urlopowym. Przy rozwijaniu biznesu nie ma czasu na papierologię związaną z urlopami. Rozpraszanie pracowników koniecznością polowania na Ciebie na firmowych korytarzach, kiedy chcą zgłosić swoją nieobecność to także niezbyt dobry pomysł.

Cały proces wnioskowania o urlop i zgłaszania nieobecności przebiega zdecydowanie szybciej za pomocą aplikacji HR online, z której możesz korzystać z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie – wystarczy dostęp do internetu.

Wygoda dla całej firmy

 Z HRnest dajesz swoim pracownikom przejrzyste i wygodne narzędzie do rejestracji czasu pracy, wglądu do swojej historii urlopowej i ważnych dokumentów (umowy, PPK, regulaminy, paski płacowe).

Z kolei Ty możesz cieszyć się narzędziem, które sprawy pracownicze gromadzi w jednym miejscu, przejrzystymi raportami urlopów czy czasu pracy, a także możliwością integracji HRnest z programami K-P.

Jeżeli outsourcujesz swoją księgowość i męczy Cię comiesięczne wysyłanie raportów do biura rachunkowego – w HRnest możesz założyć dodatkowe konto HR dla swojej księgowości. Nie doliczymy go do puli kont pracowniczych, więc nie poniesiesz za nie absolutnie żadnych kosztów!

HRnest wygoda dla całej firmy

Wszystkie obowiązki pracodawcy dopilnowane

Nie musisz się bać, że zapomnisz o ważnych terminach związanych z końcem umów, badaniami czy szkoleniami. O wszystkim odpowiednio wcześnie przypomni Ci HRnest. Dzięki raportom, nigdy nie umkną Ci dodatkowe formalności, takie jak rozliczanie nadgodzin czy kontrola zaległych urlopów.

Transparentność informacji, którą daje Wam HRnest to także większy spokój dla pracowników. Wszystkie ważna dla nich informacje zawsze mają w zasięgu ręki.

Bezpieczeństwo danych pracowników

Dane wszystkich użytkowników HRnest są szyfrowane i przechowywane na serwerach Microsoft. Każdego dnia wykonujemy też pełną kopię zapasową wszystkich danych. W ten sposób chcemy wyeliminować ryzyko utraty jakichkolwiek danych czy dokumentów. Temat ten to dla nas sprawa absolutnie priorytetowa, dlatego regularnie poddajemy się wewnętrznym audytom, związanym z ochroną danych osobowych.

Wszyscy nasi pracownicy również przechodzą odpowiednie szkolenia oraz zobowiązani są do regularnego pozbywania się plików ze swoich komputerów służbowych, które mogą zawierać jakiekolwiek informacje o naszych użytkownikach.

Z dumą i pełną odpowiedzialnością możemy więc stwierdzić, że dane Waszej firmy są bezpieczne w HRnest.

Komunikacja firmowa

Kolejny zestaw aplikacji pomoże Ci zarówno w usprawnieniu komunikacji wewnątrz firmy, jak i ułatwią kontakt z Waszymi klientami. Same aplikacje są wyposażone w szereg funkcji wzmacniających produktywność zespołu i organizowania komunikacji – coś, czego nie jest w stanie zapewnić klasyczna komunikacja mailowa czy telefoniczna.

Slack – lepsza organizacja komunikacji w firmie


Zalety:

 • Możliwość tworzenia dedykowanych kanałów tematycznych (np. dla różnych działów w firmie).
 • Wygodny sposób na dzielenie się informacjami i ogłoszeniami.
 • Aplikacja mobilna, umożliwiająca kontakt z resztą firmy z dowolnego miejsca.

Cena: od 6.67$/rok

Slack panel

Ulubieniec wielu Managerów, którzy dbają, aby komunikacja w firmie przebiegała bez potknięć i problemów.

Slack umożliwia wysyłanie wiadomości prywatnych do wszystkich pracowników w zespole – na podobnej zasadzie, jak na Messengerze czy Whatsappie.

Cały zespół może także zostać podzielony na pokoje (odpowiadające, np. poszczególnym działom), które pomagają w uporządkowaniu komunikacji. Chcąc przekazać informację, np. działowi HR, nie musisz czekać, aż cały zespół zjawi się w jednym miejscu. Po prostu przekazujesz im wiadomość przez Slacka. Każdy będzie się mógł zapoznać z nią w dogodnym dla siebie momencie, a Ty możesz szybko przejść do kolejnych zadań.

Titan – wygodniejsza komunikacja mailowa


Zalety:

 • Szereg funkcji pomagające w organizacji komunikacji mailowej z klientami
 • Automatyzacja wysyłki maili poprzez tworzenie harmonogramów.
 • Możliwość projektowania szablonów maili.

Cena: indywidualna wycena, w zależności od Waszych potrzeb

Dla wielu firm wysoki poziom komunikacji mailowej to podstawa udanych relacji biznesowych. Nie jest to wcale prosta sprawa – zwłaszcza, kiedy nasza lista kontaktów robi się coraz większa i trzeba prowadzić wiele rozmów naraz. Nietrudno zapomnieć o jakimś ważnym terminie, czy wysłaniu spersonalizowanej oferty do klienta.

Inna sprawa to brak możliwości sprawdzenia, czy wysłany przez nas mail rzeczywiście został odczytany przez klienta. Wysyłanie co chwilę przypominajek o swojej firmie szybko może stać się irytujące i przynieść więcej szkody niż pożytku.

Titan to narzędzie, które rozwiązuje oba te problemy – i jeszcze kilka dodatkowych! Znajdziecie tutaj możliwość ustawiania przypomnień o wysłaniu wiadomości, tworzenia szablonów maili do klientów (przyda się, jeżeli Twoje palce płaczą, pisząc po raz kolejny tę samą wiadomość, zmieniając tylko adresata), czy ustawiania harmonogramów wysyłania maili w odpowiednich odstępach czasu.

Aplikacja poinformuje Cię także, kiedy Twój odbiorca odczyta wiadomość od Ciebie. Dzięki temu możesz spokojnie zaplanować sobie kontynuację konwersacji, bez ryzyka zirytowania Twojego odbiorcy.

Knowledge sharing w firmie

Cytując Paula Sousę (portugalski piłkarz i trener piłkarski):

„Świetni trenerzy nieustannie wyciskają najwięcej ze swoich ludzi, ponieważ nieustannie najwięcej w nich wkładają”.

Dzielenie się wiedzą (z ang. Knowledge sharing) to jedna z najlepszych rzeczy, którą możesz zaoferować swojemu zespołowi. Nie tylko buduje to pozytywne relacje w Waszym zespole, ale przede wszystkim stanowi świetną motywację do samorozwoju każdego pracownika!

Zobacz też: Co najlepsi managerowie robią inaczej? – knowledge sharing w Twojej firmie

Kiedy Wasza firma się rozwija i pojawiają się nowe działy, wzajemne przekazywanie sobie wiedzy i inspirowanie się do działania staje się coraz trudniejsze. Naturalną koleją rzeczy jest, że zespół zacznie organizować się w mniejsze grupy.

Żeby to, co najcenniejsze – wiedza Twoich pracowników – nie zaczęło umykać, warto wybrać platformę, z której każdy będzie mógł dowiedzieć się czegoś nowego.

BoostHQ – dzielenie się wiedzą między pracownikami

Zalety:

 • Możliwość tworzenia baz wiedzy przez różnych pracowników.
 • Wygodny podział na biblioteki, pomagający zachować przejrzystość.
 • Ciekawy sposób na motywację zespołu.

Cena: od 239$ (przy rozliczeniu rocznym)

BoostHQ strona

Dzięki BoostHQ Wasza firma może w prosty sposób zbudować całkiem pokaźną bazę wiedzy z różnych dziedzin. Dzięki podziałowi treści na „biblioteki”, każdy z działów może pracować nad swoją własną bazą wiedzy.

Wiadomo, że jakieś ciekawe linki lubią zgubić się na komunikatorze lub na skrzynce mailowej. Można więc umieścić je w specjalnej sekcji w BoostHQ i mieć pewność, że żadna informacja Wam nie umknie.

Niemniej ważne jest budowanie w firmie zaangażowanej społeczności i inspirowanie pracowników do poszerzania swoich horyzontów. Może być to miła odmiana dla wielu osób, które do tej pory w głowie miały osiąganie wyłącznie swoich KPI.

Nuclino – lepszy onboarding pracownika

Zalety:

 • Szerokie możliwości tworzenia różnych baz wiedzy i wspracie w onboardingu nowego pracownika.
 • Nowoczesny sposób na podzielenie się polityką firmy.
 • Możliwość dodawania różnego rodzaju mediów: obrazy, wideo, wykresy.

Cena: za darmo (dostępne plany premium)

Nuclino strona

Czy wiesz, że wg badań tylko 12% pracowników uważa, że ich firma świetnie poradziła sobie z ich wdrożeniem?

Niestety w wielu firmach wciąż ten temat kuleje i jest spychany na sam koniec listy zadań. A przecież zasada pierwszego dobrego wrażenia odnosi się także do pracodawcy! Mimo to, pierwsze dni całej rzeszy pracowników to sterta papierologii do ogarnięcia, brak własnego biurka czy komputera i spędzanie czasu z niezbyt sympatycznym kolegą, którego okres wypowiedzenia upływa z końcem miesiąca.

Sprawdź też: Dobry onboarding – ciekawe pomysły na wdrożenie nowego pracownika

Zamiast więc rzucać na stół opasły segregator, pełen niezbyt pasjonujących polityk firmowych, lepiej od razu pochwalić się czymś bardziej nowoczesnym.

Nuclino pomoże Ci sporządzić Waszą własną, firmową wikipedię! Dzięki wygodnemu kreatorowi możesz opatrzyć swoją własną encyklopedię firmową online w obrazki, wykresy czy wideo. Dodatkowo wbudowana wyszukiwarka pozwoli każdemu szybko odszukać odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Narzędzie może być także wykorzystane do pracy zespołowej, zwłaszcza w zespołach międzynarodowych. W prosty sposób możemy przypisywać wątki do konkretnych osób, tworzyć listy zadań, czy tablice kanban. Dzięki temu każdy pracownik widzi na bieżąco, na jakim etapie są poszczególne etapy projektu, nad którym pracujecie.

Czy to wszystko jest potrzebne?


Narzędzia, które pokazaliśmy Ci w tym tekście, zdecydowanie pomogą w optymalizacji poszczególnych obszarów działania firmy. Większość z nich posiada darmowe wersje oraz darmowe okresy próbne, dzięki czemu możesz wypróbować je i na spokojnie zdecydować, czy pomaga Wam ono w codziennej pracy.

Zanim zdecydujesz o odpowiednich aplikacjach pomagających w rozwoju Waszej firmy, zajrzyj do naszej serii o skalowaniu biznesu. Znajdziesz tam ważne pytania, na które dobrze jest sobie odpowiedzieć, zanim rozpoczniesz działania rozpędzające Twój biznes.

Z HRnest firmy mają więcej czasu na rozwój.

Średnio przybywa 20 nowych osób w ciągu pierwszego roku!