Elektroniczny obieg wniosków urlopowych

Czujesz, że obieg dokumentów urlopowych w firmie wymaga poprawy? Pracownicy skarżą się na zbyt długie oczekiwanie na decyzję o urlopie? Wnioski urlopowe gubią się całym stosie innych dokumentów?

HRnest to intuicyjny system do zarządzania urlopami, który usprawni procesy HR w Twojej firmie.

Zamień bałagan w sprawach HR na elektroniczne wnioski urlopowe online i usprawnij zarządzanie zespołem.

Obieg wniosków urlopowych

Dopasuj HRnest do swojej firmy

W HRnest masz aż 170 wniosków do wyboru! Od pierwszego dnia użytkowania możesz zaplanować urlop wypoczynkowy, urlop bezpłatny czy urlop macierzyński. System automatycznie przygotuje również przejrzysty kalendarz urlopowy dla całej firmy.

HRnest dopasowuje się do struktury Twojej organizacji i sposobu Waszego działania. Ustaw własny obieg wniosków urlopowych — zapewnij możliwość stworzenia wniosku w 3 kliknięcia oraz wybierz, jaka będzie droga jego akceptacji.

Do wyboru masz aż 4 różne ścieżki akceptacji dokumentów. Dzięki temu możesz mieć pełną kontrolę nad obiegiem dokumentów urlopowych w Twojej firmie i maksymalnie skrócić czas potrzebny na wydanie decyzji w sprawie złożonego wniosku urlopowego.

Droga dokumentów skróciła się do jednego elementu, mianowicie zalogowania się na platformę, sprawdzenia czy przełożony wniosek zaakceptował i już wiem, że nasze kadry to dostały.

Case Study HRnest Jagodziński Skrzypek Beata Gawron

Beata Gawron

Marketing & Office Manager, JSP Legal

Wnioski urlopowe zaakceptowane w kilka kliknięć

Obieg wniosku urlopowego został skrócony do minimum! Wystawiony wnioski o nieobecności trafiają prosto do akceptacji przełożonego.

Z HRnest osoby odpowiedzialne za akceptację wniosków mogą samodzielnie ustalać swój rytm pracy – poświęcając go na akceptację wniosków w dowolnym dla siebie momencie.

Wnioski mogą być również rozpatrywane z dowolnego urządzenia – wersja mobilna HRnest posiada pełną funkcjonalność. Jedyne, czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do internetu!

Powiadomienia mailowe, które usprawnią przepływ informacji

Dzięki wnioskom urlopowym online zyskuje nie tylko pracownik, ale także przełożony, dział HR czy dział kadr.

W HRnest każda osoba zaangażowana w obieg wniosków urlopowych jest na bieżąco informowana o zmianach statusu wniosku za pomocą automatycznych powiadomień mailowych.

Pozwala to usprawnić komunikację między poszczególnymi osobami w firmie, zdejmując jednocześnie obowiązek dbania o przepływ informacji z działu HR.

Nagłe nieobecności pracownika, zwolnienie lekarskie czy urlop okolicznościowy, od razu zostaną dodane do systemu. HRnest automatycznie roześle powiadomienia do osób odpowiedzialnych za jego akceptację.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wystawionym dokumencie, to w każdym powiadomieniu znajdziesz także link do rozpatrywanego wniosku, aby szybko móc podejrzeć jego szczegóły.

Sprawny obieg wniosków urlopowych

Wniosek urlopowy wystawiony w HRnest to oszczędność papieru, czasu i nerwów. Pracownik nie musi osobiście udać się do przełożonego, który nie musi tracić czasu na przeglądanie danych dotyczących danego pracownika.

System sam tworzy zestawienia urlopów oraz przelicza pozostały limit dni wolnych.

Każdy z pracowników ma swoje konto w HRnest. Dzięki temu na bieżąco może obserwować postępy w akceptacji złożonego wniosku urlopowego.

Wystawienie, akceptacja oraz archiwizacja dokumentu w HRnest skraca związany z tym czas pracy każdemu zaangażowanemu w ten proces pracownikowi. Odzyskany czas pracownik może przeznaczyć na wykonanie bardziej przydatnych zadań w Twojej firmie.

Wszystkie sprawy związane z obiegiem wniosków urlopowych załatwiane są online, w wygodnej aplikacji.

Lepsze planowanie pracy całej firmy

Nie pozwól, aby dni wolne pracowników się na siebie nakładały i wpłynęły negatywnie na płynność pracy. Zarówno w firmach produkcyjnych, jak i biurowych, w których wykorzystywana jest praca zdalna, przepływ informacji oraz terminowość wykonania zadań wpływa na zadowolenie pracowników i dobre imię firmy.

Transparentne planowanie pracy, które daje elektroniczny obieg wniosków urlopowych oraz przejrzysta historia dokumentu pomogą zapobiec wszelkim problemom komunikacyjnym w całym zespole.

Obieg wniosków o urlop online to większa elastyczność w ustalaniu pracy pojedynczych pracowników oraz poszczególnych działów. Usprawniona komunikacja między pracownikami i przełożonymi pozwala zminimalizować ryzyko spadku efektywności zespołu nawet w gorących okresach urlopów.

Przeczytaj więcej o planowaniu urlopów w HRnest.

Obieg dokumentów pod pełną kontrolą

W HRnest możesz sprawdzić, na jakim etapie akceptacji znajduje się konkretny wniosek pracownika. W raporcie Zmiany statusów wniosków masz podgląd, kto powinien dokonać akceptacji konkretnego wniosku oraz kiedy nastąpiła ostatnia zmiana.

W przypadku, gdy pracownik zgłasza, że jego wniosek nie został rozpatrzony – możesz szybko zlokalizować, w którym miejscu podanie o urlop utknęło i przypomnieć o wniosku osobie odpowiedzialnej za akceptację.

Dzięki naszemu systemowi ułatwisz także pracę działu kadr, który w kilka chwil pobierze niezbędne raporty oraz przeniesie dane do programów kadrowo-płacowych!

Wypróbuj HRnest, aby zyskać kontrolę oraz usprawnić procesy HR na każdym etapie.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Zapisz się na konsultację i dowiedz się, jak HRnest wspomoże Twoją firmę.