W HRnest raporty dotyczące nieobecności pracowników tworzą się same.

Koniec z tworzeniem raportów w Excelu, ręcznym wklepywaniem danych i sprawdzaniem działania formuł. HRnest sam zestawia interesujące Cię dane w czytelne zestawienia m.in. wniosków o nieobecności czy wykorzystania limitów urlopowych. 

Raporty nieobecności pracowników

Proste wprowadzanie nieobecności

Każda nieobecność pracownika zostaje automatycznie dodana do systemu, odjęta od limitu urlopowego, a także uwzględniana w gotowych raportach.

Wypełnienie formularza zajmuję chwilę, ponieważ dane imię oraz nazwisko wpisują się automatycznie. Pracownik musi podać tylko rodzaj nieobecności oraz zakres dat.

Podane dane są bezpiecznie przechowywane oraz przetwarzane zgodnie z zasadami RODO.

Zestawienie tworzy się na podstawie wprowadzonych danych oraz gotowe do pobrania jest w każdy dowolnym momencie.

Limit urlopowy do wykorzystania

Na ekranie głównym panelu HRnest każdy pracownik ma stały dostęp do informacji, ile dni urlopowych zostało jeszcze do wykorzystania.

Kadry i płace, mogą z pozycji administratora podejrzeć te limity u pracowników. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się raport Wykorzystanie miesięczne urlopu. Przedstawia on: 

Raport możesz filtrować według: 

Dane przeniesiesz do swojego programu Kadrowo Płacowego w zakładce Eksport do K-P.

Dzięki temu, że mamy kompatybilne systemy, do naszego kadrowego systemu operacyjnego zaczytujemy urlopy z HRnest. To rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia naszą pracę, bo nie musimy wypełniać dokumentów samodzielnie.

Case Study HRnest Morele Anna Szwagrzyk-Jakacka

Anna Szwagrzyk-Jakacka

Specjalista ds. Kadr i Płac, Morele

Historia wniosków urlopowych pracownikach

Z HRnest nie trzeba wysilać pamięci lub przeglądać dat zdjęć z wakacji, system sam rejestruje całą historię nieobecności pracownika.  

Skorzystaj z raportu Rozbicie limitu urlopowego i dowiedz się w jaki sposób limit urlopowy został wykorzystany przez danego pracownika. Złożone wnioski urlopowe przedstawione będą w postaci chronologicznej listy.

Każdy wniosek jest podlinkowany, dzięki czemu możesz podejrzeć go z listy, na której widać datę wystawienia, rodzaj wniosku, długość nieobecności oraz pozostały po nim limit do wykorzystania.

Szybkie sprawdzenie wykorzystania limitów nieobecności pracowników

Raport Podsumowanie wystawionych wniosków pokazuje wartość limitu (jeśli został dodany) i wykorzystanych dni dla poszczególnych typów wniosków — również tych dodanych indywidualnie przez firmę.  

Raport możesz filtrować według:

Historia zmiany statusów wniosków

Wszystkie informacje o obiegu wniosku znajdziesz w raporcie Zmiany statusów wniosków:

Raport ten przedstawia historię zmian wniosków wystawionych w HRnest w wybranym okresie. Zobacz artykuł opisy znaczeń poszczególnych statusów wniosków.

Dane możesz wyfiltrować ze względu na: 

Czy każdy wziął obowiązkowy 14-dniowy urlop wypoczynkowy?

Zgodnie z art. 162 k.p. co najmniej jedna część urlopu pracownika powinna trwać minimum 14 dni kalendarzowych.

Co więcej odpowiedzialność za to, aby pracownik skorzystał w takiego urlopu spoczywa na pracodawcy. To on zostanie ukarany w sytuacji, gdy w trakcie kontroli wyjdzie, że pracownik nie odbył urlopu w tym wymiarze. Postępowanie takie stanowi bowiem wykroczenie, na co wskazuje art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy i może narazić firmę na koszt nawet do 30 000 zł.  

Dzięki raportowi Wnioski wg czasu trwania nie musisz się zastanawiać, czy pracownicy wzięli lub zaplanowali już w tym roku urlopy odpowiedniej długości. Jeżeli prowadzisz bardziej rozbudowane statystyki absencji pracowników, możesz wyfiltrować nieobecności po dowolnej liczbie dni. 

Raport możesz filtrować według: 

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Zapisz się na konsultację i dowiedz się, jak HRnest wspomoże Twoją firmę.