W HRnest raporty dotyczące nieobecności pracowników tworzą się same.
Koniec z tworzeniem raportów w Excelu, ręcznym wklepywaniem danych i sprawdzaniem działania formuł. HRnest sam zestawia interesujące Cię dane w czytelne zestawienia m.in. wniosków o nieobecności czy wykorzystania limitów urlopowych.
Wybierz interesujący Cię raport, uzyskaj interesujące Cię informacje za pomocą filtrów i eksportuj jednym kliknięciem myszki.

- Wybierz interesujący Cię raport, uzyskaj interesujące Cię informacje za pomocą filtrów i eksportuj jednym kliknięciem myszki.
- Eksportuj istotne dane 1 kliknięciem do Excela.
- Kontroluj wykorzystanie limitu urlopowego (w tym zaległego z poprzednich lat).
- Sprawdzaj, czy pracownicy odbyli obowiązkowy 14-dniowy urlop wypoczynkowy w danym roku.
- Sprawdzaj historię zmian statusów wniosków.
Limit urlopowy do wykorzystania
Na ekranie głównym swojego panelu w HRnest każdy pracownik ma stale dostępną informację o tym, ile ma jeszcze dni urlopowych do wykorzystania. Gdy chcesz z pozycji administratora podejrzeć te limity u pracowników najlepiej skorzystać z raportu Wykorzystanie miesięczne urlopu.
Raport ten przedstawia:
- jaki limit urlopowy przysługuje danemu pracownikowi lub pracownikom w danym rok, uwzględniając limit z roku bieżącego oraz zaległy z poprzedniego roku.
- wykorzystany i zaplanowany urlop wypoczynkowy z rozbiciem na miesiące
- podsumowanie — ile łącznie urlopu wykorzystał/zapanował, ile mu pozostało do dyspozycji na ostatni dzień roku.
Raport możesz filtrować wg:
- roku
- osoby
- działu
- rodzaju wniosku
Dane przeniesiesz do swojego programu Kadrowo Płacowego w zakładce Eksport do K-P.
Dzięki temu, że mamy kompatybilne systemy, do naszego kadrowego systemu operacyjnego zaczytujemy urlopy z HRnest. To rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia naszą pracę, bo nie musimy wypełniać dokumentów samodzielnie.

Anna Szwagrzyk-Jakacka
Specjalista ds. Kadr i Płac, Morele
Historia wniosków urlopowych pracownikach
Z HRnest nie trzeba wysilać pamięci lub przeglądać dat zdjęć z wakacji, system sam rejestruje całą historię nieobecności pracownika.
Raport Rozbicie limitu urlopowego pokazuje, w jaki sposób limit urlopowy został wykorzystany przez danego pracownika, przedstawiając złożone wnioski urlopowe w postaci chronologicznej listy. Każdy wniosek jest podlinkowany, możemy go podejrzeć z listy, na której widać datę wystawienia, rodzaj wniosku, długość nieobecności oraz pozostały po nim limit do wykorzystania.
Szybkie sprawdzenie wykorzystania limitów nieobecności pracowników
Raport Podsumowanie wystawionych wniosków pokazuje wartość limitu (jeśli został dodany) i wykorzystanych dni dla poszczególnych typów wniosków — również tych dodanych indywidualnie przez firmę.
Raport możesz filtrować wg:
- daty
- roku
- osoby
- działu
- rodzaju wniosku
- wnioskach utworzonych do dnia/urlopy rozpoczętych do dnia
Historia zmiany statusów wniosków
Wszystkie informacje o obiegu wniosku znajdziesz w raporcie Zmiany statusów wniosków:
- Kiedy wniosek został wystawiony?
- Jak długi był czas między wystawieniem wniosku a jego akceptacją?
- Które wnioski zostały odrzucone lub cofnięte do pracownika.
Raport ten przedstawia historię zmian wniosków wystawionych w HRnest w wybranym okresie. Zobacz opisy znaczeń poszczególnych statusów wniosków.
Raport możesz filtrować wg:
- daty
- działu
- statusu
- rodzaju wniosku
Czy każdy wziął obowiązkowy 14-dniowy urlop wypoczynkowy?
Zgodnie z art. 162 k.p. co najmniej jedna część urlopu pracownika powinna trwać minimum 14 dni kalendarzowych.
Co więcej odpowiedzialność za to, aby pracownik skorzystał w takiego urlopu spoczywa na pracodawcy. To on zostanie ukarany w sytuacji, gdy w trakcie kontroli wyjdzie, że pracownik nie odbył urlopu w tym wymiarze. Postępowanie takie stanowi bowiem wykroczenie, na co wskazuje art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy i może narazić firmę na koszt nawet do 30 000 zł.
Dzięki raportowi Wnioski wg czasu trwania nie musisz się zastanawiać, czy pracownicy wzięli lub zaplanowali już w tym roku urlopy odpowiedniej długości. Jeżeli prowadzisz bardziej rozbudowane statystyki absencji pracowników, możesz wyfiltrować nieobecności po dowolnej liczbie dni.
Raport możesz filtrować wg:
- roku
- działu
- osoby
- czasu trwania
- rodzaju umowy
- rodzaju wniosku
- rodzaju dni (robocze/kalendarzowe)