W HRnest raporty dotyczące nieobecności pracowników tworzą się same.

Koniec z tworzeniem raportów w Excelu, ręcznym wklepywaniem danych i sprawdzaniem działania formuł. HRnest sam zestawia interesujące Cię dane w czytelne zestawienia m.in. wniosków o nieobecności czy wykorzystania limitów urlopowych. 

Wybierz interesujący Cię raport, uzyskaj interesujące Cię informacje za pomocą filtrów i eksportuj jednym kliknięciem myszki.  

Czas pracy raporty

Limit urlopowy do wykorzystania

Na ekranie głównym swojego panelu w HRnest każdy pracownik ma stale dostępną informację o tym, ile ma jeszcze dni urlopowych do wykorzystania. Gdy chcesz z pozycji administratora podejrzeć te limity u pracowników najlepiej skorzystać z raportu Wykorzystanie miesięczne urlopu 

Raport ten przedstawia: 

Raport możesz filtrować wg: 

Dane przeniesiesz do swojego programu Kadrowo Płacowego w zakładce Eksport do K-P.

Dzięki temu, że mamy kompatybilne systemy, do naszego kadrowego systemu operacyjnego zaczytujemy urlopy z HRnest. To rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia naszą pracę, bo nie musimy wypełniać dokumentów samodzielnie.

Pracownik Morele.net

Anna Szwagrzyk-Jakacka

Specjalista ds. Kadr i Płac, Morele

Historia wniosków urlopowych pracownikach

Z HRnest nie trzeba wysilać pamięci lub przeglądać dat zdjęć z wakacji, system sam rejestruje całą historię nieobecności pracownika.  

Raport Rozbicie limitu urlopowego pokazuje, w jaki sposób limit urlopowy został wykorzystany przez danego pracownika, przedstawiając złożone wnioski urlopowe w postaci chronologicznej listy. Każdy wniosek jest podlinkowany, możemy go podejrzeć z listy, na której widać datę wystawienia, rodzaj wniosku, długość nieobecności oraz pozostały po nim limit do wykorzystania.

Szybkie sprawdzenie wykorzystania limitów nieobecności pracowników

Raport Podsumowanie wystawionych wniosków pokazuje wartość limitu (jeśli został dodany) i wykorzystanych dni dla poszczególnych typów wniosków — również tych dodanych indywidualnie przez firmę.  

Raport możesz filtrować wg:

Historia zmiany statusów wniosków

Wszystkie informacje o obiegu wniosku znajdziesz w raporcie Zmiany statusów wniosków: 

Raport ten przedstawia historię zmian wniosków wystawionych w HRnest w wybranym okresie. Zobacz opisy znaczeń poszczególnych statusów wniosków.

Raport możesz filtrować wg: 

Czy każdy wziął obowiązkowy 14-dniowy urlop wypoczynkowy?

Zgodnie z art. 162 k.p. co najmniej jedna część urlopu pracownika powinna trwać minimum 14 dni kalendarzowych.   

Co więcej odpowiedzialność za to, aby pracownik skorzystał w takiego urlopu spoczywa na pracodawcy. To on zostanie ukarany w sytuacji, gdy w trakcie kontroli wyjdzie, że pracownik nie odbył urlopu w tym wymiarze. Postępowanie takie stanowi bowiem wykroczenie, na co wskazuje art. 282 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy i może narazić firmę na koszt nawet do 30 000 zł.  

Dzięki raportowi Wnioski wg czasu trwania nie musisz się zastanawiać, czy pracownicy wzięli lub zaplanowali już w tym roku urlopy odpowiedniej długości. Jeżeli prowadzisz bardziej rozbudowane statystyki absencji pracowników, możesz wyfiltrować nieobecności po dowolnej liczbie dni. 

Raport możesz filtrować wg: