Rozliczanie delegacji

Delegacje to stale przeplatające się faktury i rachunki, w których sumowanie liczb oraz dokumentów potrafi być mocno uciążliwe. HRnest rozwiązuje ten problem dzięki zautomatyzowanym obliczeniom, wprowadzającym liczne udogodnienia w organizacji wyjazdów służbowych.  

Rozliczanie delegacji online

Podziel rozliczenia na wygodne sekcje

HRnest stawia przede wszystkim na przejrzystość i transparentność. W systemie znajdziesz więc najważniejsze informacje dotyczące rozliczenia w jednym miejscu, a także w przystępny sposób. Najważniejsze aspekty delegacji zostały podzielone na szczegółowe sekcje:  

Jak wypisuję polecenie wyjazdu służbowego, to ono ma swój numer i to polecenie jest automatycznie połączone z tym rozliczeniem. Dzięki temu od razu wszystko widać – czy była zaliczka, w jakiej wysokości, odkąd, dokąd, w jakim celu była to podróż służbowa, czy delegacja została już rozliczona czy nie. To wszystko odbywa się na zasadzie jednego formularza, dzięki czemu jest czytelne dla pracownika, przełożonego i kadrowej.

Beata Gawron Marketing & Office Manager JSP

Beata Gawron

Marketing & Office Manager, JSP Legal

Transparentność i rzetelność danych

W systemie każde polecenie wyjazdu służbowego otrzymuje indywidualny numer rozliczenia. Dane, za pozwoleniem działu kadr, uzupełniać i weryfikować mogą także pracownicy. Do każdego rozliczenia można dodać skany papierowych faktur i rachunków. HRnest także automatycznie przelicza podane stawki km i diety. Wszystkie te udogodnienia przyspiesza proces rozliczenia delegacji.    

Automatyczne przeliczanie walut

Kursy to sekcja, w której przeliczysz waluty z zagranicznych na PLN. Dzięki automatycznemu pobieraniu danych z NBP, system zawsze pokazuje aktualne kursy walut, bez konieczności ich manualnego wprowadzania czy weryfikacji. Oszczędza to Twój czas, ale także minimalizuje ryzyko popełnienia błędu.  

Przejrzyste podsumowanie rozliczeń

Gdy upewnisz się, że prawidłowo wprowadziłeś dane, dodałeś niezbędne dokumenty w prawidłowych formatach, możesz przejść do podsumowania. Po wypełnieniu każdej z sekcji mamy widoczne podsumowanie wszystkich kosztów na samym dole strony. Znajdziesz tam wartość w walucie, a także jej przeliczenie na PLN. Uwzględniony tam zostanie koszt całej podróży, a także wprowadzonej wcześniej zaliczki.  

Historia dokumentu

Na samym końcu, znajdziemy historię rozliczenia delegacji. Pozwoli Ci to na weryfikację wszystkich działań jakie zostały podjęte, wraz z przejrzyście przedstawionym pracownikiem oraz datą ich podjęcia. Dzięki temu nie tylko wszystkie dane, ale także cały obieg dokumentu znajdziesz w jednym miejscu.